Etiketa: nishani

Bujar Nishani, ish- president, u bën thirrje shqiptarëve për ‘revoltë’ si qytetarë të klasit të tretë
Ish-presidenti Bujar Nishani, tashmë i rreshtuar në krah të zyrtareve që janë kundërshtarë jo vetëm të kryeministrit Edi Rama, por dhe kryedemokratit Lulzim Basha, u ka bërë thirrje shqiptarëve që...
Nishani: Lëvizja e Berishës është lëvizje ‘radikale’ dhe ‘për interesa personale’, por ‘me dobi’.
Lëvizjen e Sali Berishës të quajtur “Foltorja e PD-së”, ish- presidenti Bujar Nishani, nuk e përjashton si mundësi se vjen si pasojë e interesave personale të ish-kryeministrit, që erdhi fill pas ...
Zjarri në Sarajet e Toptanëve, Veliaj akuza publike për Nishanin: ‘Loboi te unë për të ndërtuar kulla’.
Disa bashkëpronarë janë porositësit e zjarrit në SArajet e Toptanëve, objekt i shpallur monument kulture, ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj drejtoi gishtin edhe te ish-presidenti Bujar Nish...
Bujar Nishani: ‘Kuvendi Kombëtar i PD, teatër absurd’,
Bujar Nishani e ka cilësuar Kuvendiun Kombetar të Partisë Demokratike në Teatër absurd, e nisur nga kjo e sheh si një mision urgjent shpëtim e partisë nga “kthetrat” e Lulzim Bashës. Bujar Nishani...
Bujar Nishani: ‘Si mund të fitojë zgjedhjet Basha kur në PD e votojnë vetëm 30% e anëtarësisë?!’
  Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani, njëherësh pjesë e grupimit “PËR PD” që kërkonte zgjedhje në selinë blu dhe largimin e Lulzim Bashës, e ka akuzuar rëndë këtë të fundit,...
Zgjedhjet për kryetarin e ri të PD, Nishani: Vendimi është i imponuar dhe i pakonsultuar, ka një tentativë për t’u manipuluar.
Vendimi për të shkuar në zgjedhje të parakohshme për të zgjedhur kryetarin e ri të Partisë Demokratike, është një vendim i pakonsultuar dhe që qartazi duket se ka një tentativë për manipulim të kë...
Pse Gurakuqi e quajti Nishanin ‘një pompist’? Bamir Topi: ‘E gjeta Bujar Nishanin me kominoshe duke punuar pompist tek Plepat në Durrës!’
Ja pse Romeo Gurakuqi e quajti Bujar Nishanin pompist, rrëfimi i Bamir Topit ku u bazua, kur Topi shkoi ta takonte Nishani po mbushte autobusin Gjatë ditëve të fundit pati një përplasje të fortë me...
Shantazhi i presidentit Nishani me dosjet e Sigurimit të Shtetit/ Gurakuqi: ‘Nuk jam as Satelit, as Vigjilent; Nishani në gjyq’.
Koment nga TCH/ Ditë më parë, ish-deputeti i PD-së, Romeo Gurakuqi akuzoi drejtpërsëdrejti Bujar Nishanin se e kishte përjashtuar si kandidat për zgjedhjet e ardhshme. Më datë 25 dhjetor, Gurak...
Të gjithë presidentët kundër Ramës. Nishani thotë se do ta padisë kryeministrin ‘për shpifje’
Sapo ra në heshtje ‘dispute parimore’ i presidentit Ilir Meta rreth kundërshtimeve për qeverinë ‘Rama’, menjëherë nisi lufta mes Nishanit ( ish- president) me kryeministrin Rama. Duket si mallkim,...
Vëllai i Bujar Nishanit mori mensën e studentëve dhe e ktheu në lloto/ Denoncon kryeministri Rama
Sot, kryeministri Edi Rama ka vizituar Qytetin e Studentëve në Tiranë ku ka parë edhe ecurinë e punëve në rinovimin e konvikteve. Pasi ka gjetur rastin të rikonfirmojë z. Erion Velaj për mandat...
Faqja 1 prej 512345