Etiketa: is_tag

Akuza për korrupsion/ Kalon për gjykim dosja e vëllait të ish presidentit dhe dy zyrtarët të tjerë.
Gjykata e Posaçme kalon për gjykim për akuzën e "korrupsionit" Ilir Nishanin, vëllain e ish-presidentit Bujar Nishani. Ai dyshohet të ketë marrë ryshfet në cilësinë e inspektorit të Agjencisë Komb...
Yuri Kim pjesë e homazheve në nder të ish-Presidentit Bujar Nishani
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim është pjesë e homazheve në nder të ish-presidentit Bujar Nishani. Ish-Presidenti Bujar Nishani do të përcillet në banesën e fundit këtë të enjte,...
Ish-presidenti Nishani përcillet në banesën e fundit Berisha nuk i mban dot lotët
Ish-kryeministri Sali Berisha është përlotur teksa po mbante fjalën e lamtumirës për ish-presidentin Bujar Nishani. Berisha ndaloi për pak sekonda, për të rinisur fjalën e tij ndërsa u mb...
FOTOT: Monika shkon me Brahimllarin, Ilir Meta merr të bijën për homazh
Ilir Meta është shfaqur me vajzën e vet si “Zonjë e parë”, në homazhet për ish-presidentin Bujar Nishani. Ai nuk ka shkuar me gruan e tij Monika Kryemadhi, e cila zgjodhi Endri Brahim...
Berisha qan mbi arkivolin e Nishanit: Të qoftë i lehtë dheu i tokës mëmë
Sali Berisha e ka cilësuar një shtetar të denjë Presidentin Nishani gjatë ceremonisë se përcjelljes së tij për në banesën e fundit. Berisha tha se ishin të lumtur që kishin qenë në kr...
Yuri Kim, homazhe në nderim të Bujar Nishani, babai i puth dorën ambasadores së SHBA
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka marrë pjesë në pjesë ditën e sotme në homazhet në nder të ish-presidentit Bujar Nishani, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë në një spital në Gjermani. Ambasado...
Nisin homazhet për ish-Presidentin Nishani
Në sallën “Skënderbeu” të Presidencës shqiptare kanë nisur homazhet në nder të ish-presidentit, Bujar Nishani. Paraditen e së mërkurës, nga ora 10:00-14:00 dhe pasdite 16:30-22:00...
Bujar Nishani, ish- president, u bën thirrje shqiptarëve për ‘revoltë’ si qytetarë të klasit të tretë
Ish-presidenti Bujar Nishani, tashmë i rreshtuar në krah të zyrtareve që janë kundërshtarë jo vetëm të kryeministrit Edi Rama, por dhe kryedemokratit Lulzim Basha, u ka bërë thirrje shqiptarëve që...
Nishani: Lëvizja e Berishës është lëvizje ‘radikale’ dhe ‘për interesa personale’, por ‘me dobi’.
Lëvizjen e Sali Berishës të quajtur “Foltorja e PD-së”, ish- presidenti Bujar Nishani, nuk e përjashton si mundësi se vjen si pasojë e interesave personale të ish-kryeministrit, që erdhi fill pas ...
Zjarri në Sarajet e Toptanëve, Veliaj akuza publike për Nishanin: ‘Loboi te unë për të ndërtuar kulla’.
Disa bashkëpronarë janë porositësit e zjarrit në SArajet e Toptanëve, objekt i shpallur monument kulture, ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj drejtoi gishtin edhe te ish-presidenti Bujar Nish...