Etiketa: is_tag

Rama hap ekspozitë në New York dhe zbulon si e kontaktoi Galeria prestigjoze: ‘Mendova se po tallen!’
Ada dhe Mikena janë  dy sipërmarrëse të ftuarat e Kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë, të sezonit të dytë të podkastit “Flasim”. Gjatë podcastit kryeministri Rama tregoi si bashkëpunoi me...
New York, Rama takim me ministrin e Jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar
Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Nju Jork është takuar me ministrin e jashtëm të Britanisë së Madhe, James Cleverly. “New York – Me Ministrin e Jashtëm britanik, James Cleverly”, shkrua...
Trump paditet pas hetimit të Manhattan DA për pagesa të fshehta
Ish-presidenti Donald Trump është paditur si pjesë e hetimit shumëvjeçar të Zyrës së Prokurorit të Qarkut të Manhatanit, ndoshta për pagesa të parave të heshtura. Prokurori i Qarkut të Manhatan...
I dyshuari për sulmin e Salman Rushdie ‘kishte lexuar vetëm dy faqe’ të vargjeve satanike
I akuzuari për sulmin me thikë të Salman Rushdie thuhet se ka lexuar vetëm dy faqe të librit kontrovers të autorit "Vargjet Satanike". Hadi Matar, 24 vjeç, është deklaruar i pafajshëm për akuza...
Misteri i vetëvrasjes së çiftit shqiptar në SHBA, ai ishte artist
  Hetuesit amerikanë në New York dyshojnë se vdekja e Florind Belliu dhe gruas së tij Ornelës, nuk ishte pjesë e një pakti vetëvrasës, por një përleshje që u kthye në vdekjeprurëse, thanë ...
Mbështetësit e Trumpit në paradën e anijeve ‘TrumpStock’. FOTO
  Fox News Mbështetësit e Trumpit në New York nuk e përfillën shiun për të marrë pjesë në një paradë të anijeve "TrumpStock" të Shtunën për të treguar mbështetjen e tyre për presidentin...
COVID19/ New York anulon maratonën
Tamam tani, pikërisht tani kur shihej një spirale e vogël drite, pikërisht kur shumë virologë kanë filluar të shpjegojnë se Covid po e lëshon paksa vrullin. Pikërisht tani që sporti po fillon n...
Donald Trump: Ruani New York-un dhe thirrni Gardën Kombëtare
  Presidenti Donald Trump, të martën kërkoi që drejtuesit e New York-ut të thërrasin Gardën Kombëtare për të mbrojtur qytetin. "NGRINI GARDEN KOMBETARE", shkroi Trump në Twitter në të g...
Nju Jorku po hap varre masive përmes dyshimesh janë apo jo viktima të Covid19.
Imazhet kanë sjellë pamje të arkivoleve duke u varrosur në varre masive në New York City, teksa numri i të vdekurve nga shpërthimi i koronavirusit po rritet, raporton BBC. Punëtorë me veshje sp...
New York bie në makth: “Varros të vdekurit në parqe”
Shumë të vdekur në New York, ku kërkohet zgjidhje për ata që nuk mund të varrosen. Institucionet mendojnë për gropa në parqet publike Giuseppe Aloisi Ekziston një hipotezë e re, e cila po me...