Etiketa: is_tag

Rama i përgjigjet delegacionit rus: Nëse s’doni që Zelensky të flasë, ndaloni luftën
Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje delegacionit rus në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, që po zhvillohet në New York, mbledhje e cila kryesohet nga Shqipëria. Delegacioni rus pye...
Këshillin i Sigurimit/ Delegacioni rus-Ramës: Me ç’bazë i jepni fjalën para Zelenskyt?
Shqipëria po drejton mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, që po zhvillohet në New York. Fjalën hapëse e mbajti kryeministri Edi Rama. Por delegacioni rus, iu drejtua Ramës me dy pyetje. ...
Rama në OKB: Nuk e kemi menduar se një agresion si i Rusisë nuk do të dënohej nga të gjitha shtetet
Kryeministri Edi Rama mori fjalën në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit në OKB, në rolin e kreut të qeverisë shqiptare, teksa e nisi mbledhjen si kryesues i saj. ...
Rama nis kryesimin e Këshillit të Sigurimit të OKB me seancën e debatit për Ukrainën dhe…!
Këshilli i Sigurimit është nis mbledhjen e saj nën drejtimin e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, që ka presidencën. Kjo mbledhje do t’i dedikohet thirrjes për paqe si dhe do vihet theks...
Shqipëria kryeson Këshillin e Sigurimit të OKB, Krisafi: Ka ndryshuar roli dhe pozicioni ynë në organizatat ndërkombëtare
Shqipëria kryeson Këshillin e Sigurimit të OKB për herë e dytë, e sot pritet që kryeministri Edi Rama të drejtojë një mbledhje të rëndësishme. Për të folur për këtë, në studion e Tirana Live, k...
Lavrov dhe Zelensky në një tryezë/ Presidenti ukrainas: Nëse Trump e di formulën si ndalohet lufta, të na e thotë!
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Serghei Lavrov ka mbërritur në Nju Jork ku do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Shefi i diplomacisë së Kremlinit do të jetë i pran...
“Sot Shqipëria do të ulet në krye të tryezës të Këshillit të Sigurimit”, Rama: Drejtojmë një nga seancat më të rëndësishme të dekadës
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën sot me një foto në rrjetet sociale, ku shihet në oborrin e OKB-së. Rama shkruan se sot Shqipëria do të ulet në krye të tryezës së Këshillit ...
Ferit Hoxha: Nuk do ta sjellim Kosovën në Këshillin e Sigurimit, platforma është dialogu në Bruksel
Shqipëria këtë muaj e pasoi udhëheqjen e Presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga Shtetet e Bashkuara. Ambasadori i Shqipërisë, Ferit Hoxha, dje ka mbajtur fjalimin e parë me marrjen...
Shqipëria merr sërish drejtimin e Këshillit të Sigurimit në OKB.
Nga 1 Shtatori, Shqipëria do të marrë sërish presidencën e Këshillit të Sigurimit në OKB. Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, në një deklaratë për mediat, theksoi se marrja e presidencës v...
Emigrimi: OKB thotë se afër 300 fëmijë vdiqën gjatë kalimit të Mesdheut
Kombet e Bashkuara thanë se 289 fëmijë kanë vdekur gjatë pjesës së parë të vitit 2023 gjatë tentimit për të kaluar Detin Mesdhe për në Evropë. Kjo shifër është dyfish me vdekjet e regjistruara ...