Etiketa: is_tag

Sot seanca parlamentare, priten diskutime për mandatin e deputetes Olta Xhaçka
Kuvendi i Shqipërisë do të diskutojë në seancën plenare të kësaj të enjteje, për mandatin e deputetes Olta Xhaçka. Gazetarja e ABC News, Esiona Konomi raporton se opozita kërkon që mandati i sa...
Kaosi në seancë/ Përjashtohen 3 deputetë autorë të dhunës, njëri 30 ditë jashtë parlamentit.
Sekretariati i Etikës shqyrtoi kërkesën e Grupit Parlamentar të PS në lidhje me kaosin e krijuar në Kuvend nga deputetët e opozitës. Sekretariati i Etikës vendosi përjashtimin e deputetëve Flam...
PDIU, pro për amnistinë penale/ Idrizi: ‘Do të jemi kundër po të ketë çështje të GJKKO dhe SPAK’.
Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU), Shpëtim Idrizi thotë se kjo forcë politike është pro votimit për amnistinë penale. Në një intervistë për “Tirana Live” në ABC News, Idri...
Mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, deputetët e grupit Bardhi-Berisha tentojnë të hyjnë me forcë në sallë
Në orën 12:30 është planifikuar mbledhja e radhës e Komisionit të Reformës Zgjedhore në Kryesinë e Kuvendit. Edhe këtë herë duket se grupi Bardhi-Berisha do të bllokojnë këtë mbledhje, pasi po ...
Reforma zgjedhore/ Komisioni mblidhet të premten. Përfaqësues të OSBE takojnë dy bashkëkryetarët, Gjiknuri dhe Alibeaj
Komisioni i Reformës Zgjedhore do të mblidhet paraditen e 19 Janarit. Gazetarja Esiona Konomi raporton se mbledhja do të mbahet në orën 11:00. Një ditë më parë, dy bashkëkryetarët, Damian Gjiknuri...
Dallëndyshe Bici refuzon mandatin/ Vendin e Ahmetajt në Parlament e zë Plarent Ndreca
Dallëndyshe Bici nuk ka pranuar mandatin e deputetes së PS-së. Ajo i ka kthyer përgjigje kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, se nuk do të pranojë plotësimin për vakancën e krijuar pasi Arbe...
Rama: Duhet të jemi gati për BE para se unioni të jetë për ne
Kryeministri Edi Rama tha se procesi drejt integrimit evropian duhet përshpejtuar. Në një panel me skuadrën kombëtare të negociatave për anëtarësimin në BE, Rama theksoi se vendi ynë duhet të jetë...
Ministri Balla i bën thirrje Prokurorisë: Zbatoni ligjin për deputetët e Berishës! Rrezikojnë deri në 5 vite burg
Pas seancës së tensionuar sot në Kuvend, janë blutë e Tiranës ata që e kanë marrë situatën në dorë. Komisariati nr.1 në kryeqytet ka mbledhur provat brenda sallës parlamentare, flakadanët që ja...
Seanca Parlamentare/ ‘Rithemelimi’ i vë zjarrin sallës, deputeti Noka dhunon gardistët.
Siç duket Rithemelimi po ndjek të njëjtin skenar edhe në këtë seancë plenare. Teksa Sali Berisha duhej të paraqitej sot në SPAK, ai ka dirigjuar kaosin e karrigeve dhe tymueseve në Kuvend. N...
Foltorja në sulm me tymuese. Kuvendi seancë ‘në tym’, maxhoranca miraton ligje.
Edhe kjo seancë seancë plenare u zhvilluar e tensionuar në sallë. Ashtu si edhe më parë, deputetë të Foltores kanë hyrë në sallë më herët se orari zyrtar duke kthyer përmbys karriget. Sakaq në ...