Etiketa: is_tag

Mjaftonte një zë në Kuvendin e PD për tu mundur gjithë turma e mediokrëve
Nga Astrit Patozi Nëse Mark Marku nuk do të kishte folur, Kuvendi i PD do të kishte qenë edhe më keq se një ngjarje e mërzitshme. Ku lajmi i vetëm do të ishte se ai u mblodh, sa kohë që u thanë...
Politikë/ Patozi kandidon në Tiranë: Negociatat me Topallin nuk janë mbyllur ende
Bindja Demokratike do jetë e para parti politike e cila do zbatojë parimin e listës së hapur për kandidatët e saj në zgjedhjet e 25 Prillit ndryshe nga sa shkruhet në kodin e ri elektoral, ku pë...
PËRSE SHËRBEN PAZARI I FUNDIT ME LISTAT?
Nga: ASTRIT PATOZI Më zbavit shumë dhe nuk më çudit aspak ky pazari i këtyre ditëve mes partive, që duan të garojnë nën të njëjtën sigël më 25 prill. Sepse të gjithë po grinden dhe bëjnë presi...
PËR ATA QË JANË SHQETËSUAR VETËM PËR TENDERAT E KQZ-SË
Nga: ASTRIT PATOZI Shikoj se janë shumë të shqetësuar për tenderat e teknologjisë, që do të përdoret në zgjedhjet e 25 prillit, dhe ua kuptoj tamam hallin. Natyrisht, që për votën e lirë e ka...
Patozi e Topalli, me listë të përbashkët/ “Armiqtë tanë Rilindja, partia e Bashës dhe Kryemadhi”
Astrit Patozi dhe Jozefina Topalli ecën në rrugë të ndryshme pas përjashtimit  nga listat e  Partisë Demokratike në vitin 2017. Sot dy ish-zyrtarët e lartë demokratë drejtojnë formacionet e tyre p...
KONSENSUSI I FSHEHTË KUNDËR PROJEKTIT “DANEZ”
Nga: Astrit Patozi Ditët e fundit, jo aq rastësisht, nofullave ripërtypëse të debatit publik në Shqipëri u janë servirur dy subjekte daneze. I pari është, sigurisht, projekti i arkitektit të ...
NJË LAJM I MIRË PAS ÇDO TË KEQEJE…
    Nga: Astrit Patozi Lajm i mirë, mbyllja nga koronavirusi e ka bërë botën më të pastër dhe e ka reduktuar ndjeshëm ndotjen e ajrit, kudo që ka pasur karantinë. Lajmi i keq, n...
TË DY PALËT KANË TË DREJTË
Nga: Astrit Patozi/ Ambasada Amerikane ka shumë të drejtë, kur paralajmëron qytetarët e vet që të qëndrojnë larg protestës së thirrur nga Presidenti, sepse ka parasysh Ilir Metën. Por edhe I...
Patozi për 2 Marsin: ‘Ai miting kërkohet për arsye personale. Kaq është’
Ditën e sotme në Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja ishte i ftuar Astrit Patozi, kryetari i partisë Bindja Demokratike.  Patozi foli për 2 marsin dhe skenarin e Ilir Metës. Astrit Patozi...
NJË KËSHILLË PËR “TIMONIERIN”…
Nga: Astrit Patozi/ Meqë e ke shndërruar prej shumë kohësh në zakon që duhet t’i vësh patjetër notën opozitës dhe shtypit ndaj çdo gjëje, që thonë kundër qeverisë, bëje tamam punën, kur analizo...