Etiketa: is_tag

“TI NUK DO TË JESH KURRË VETËM”, SEPSE SHQIPËRINË NUK E LANË VETËM
  Nga: Astrit Patozi/ (Edhe solidariteti mes popujve qenka po aq i paparashikueshëm sa tërmetet) Sot është një ditë e bekuar për të kuptuar se ëndrra e shqiptarëve për Europën shkon përt...
NJË “TËRMET” QË MUND TA KISHIM EVITUAR
Nga: Astrit Patozi/ Shoqëritë e avancuara nuk presin asnjëherë që të bien tërmetet për t’u shkundur. Ato përgatiten t’i presin fatkeqësitë, duke u vetëlëkundur në çaste dhe në kohë normaliteti. Pra...
REFLEKTIM PËR DITËN E FLAMURIT NË GJYSËM SHTIZË
  Nga: Astrit Patozi/ Me ndonjë përjashtim të rrallë, që e përforcon rregullin, ne po e kalojmë pozitivisht testin e solidaritetit në fatkeqësi, si popull, por edhe si komb. Nuk është he...
NUK KA NEVOJË TË ZIHEMI SE CILI E DO MË SHUMË SPAK-un
Nga: Astrit Patozi/ Nuk ka nevojë fare të zihemi me njëri-tjetrin, se kush është gëzuar më shumë sot për ngritjen më në fund të SPAK-ut. Nuk ka shumë vlerë se cili e deshi më shumë në fillim, ci...
NUK KA BURRË NËNE QË TA PRESË I PASHQETËSUAR TË HËNËN
  Nga: Astrit Patozi/ Presidenti i Republikës duhet falënderuar sinqerisht që na e dha pushim deri të hënën, me gjithë situatën dramatike, që po kalon Shqipëria, pas ngjarjeve politike të f...
PËR ATA QË E DUAN EDI RAMËN TË DOBËT, JO VETËM NË STADIUM
Nga: Astrit Patozi/ Në këtë vend nuk mund të thuash asnjëherë që e keqja ka prekur fundin, ndaj edhe asgjë nuk mund të parashikohet me siguri. Me sa duket, dikujt i ka ka lindur në kokë marrëzia e ...
PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE?
Nga: Astrit Patozi/ Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë Kushtetuese fare, kurse tani, me sa duket, do të kemi dy të tilla njëherësh. Njërën, sipas Edi Ramës, dhe tjetrën, s...
PËR TIFOZËT DHE ARMIQTË QESHARAKË TË MERKEL-MACRON
Nga Astrit Patozi/ Nuk duhet ta bastardojmë kurrsesi refuzimin e BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë, duke e trajtuar si ndeshje futbolli, ku një pjesë bëhen me Gjermaninë, ndërsa të tjer...
NJË SQARIM I DETYRUAR DHE SHTERRUES PËR TË GJITHË IDIOTËT E LULIT
Nga: Astrit Patozi/ Pa as më të voglën dëshirë, por në respekt të publikut, që bombardohet pa mëshirë me marrëzi politike dhe me fake news, jo vetëm në rastin tërmeteve, sqarojmë si më poshtë:...
NUK KANË FAJ, E DINË QË OPOZITA ËSHTË ‘TOKË E XANUN’.
  Nga: Astrit Patozi/ Janë më shumë të marrë, se sa të poshtër, dhe për këtë nuk duhen marrë asnjëherë seriozisht. Ata mendojnë se opozita është pronë, leje ndërtimi apo tender, që ka ne...