Etiketa: is_tag

Stoltenberg: Kina po nxit luftën në Europë
“Kina thotë se dëshiron të mbajë marrëdhënie të mira me Perëndimin. Në të njëjtën kohë, megjithatë, Pekini po nxit luftën në Europë.  Nuk mund t’i bësh të dyja”. Kështu ka deklaruar Sekretari i...
E hollë kjo lëkura jonë me Perëndimin
  Frrok Çupi Besoj se asgjë të mirë për kombin shqiptar nuk menduan qeveritarët e Kosovës kur ngritën policinë e vendit për të ndezur zjarrin në Veri. Ka qenë data 29 maj, para nëntë ditësh...
Zelenskyy: Perëndimit i duhet më shumë guxim për të ndihmuar Ukrainën
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy akuzoi Perëndimin si 'frikacakë', ndërsa vendi i tij lufton për të penguar trupat pushtuese të Rusisë, duke bërë një lutje të zemëruar që avionët luftarakë ...
‘Perëndimi po fiton’, thotë ShBA; Franca dyshuese
Nga: Robin Emmott dhe John Irish/ 15, shkurt 2020 MYNIH (Reuters) - Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo mbrojti të Shtunën rolin global të kombit të tij përkundër dyshimeve në Evropë, d...
Muslimanët radikalë prapa 84 për qind të vrasjeve terroriste në Perëndim, 67 për qind e të huajve të lindur jashtë
Islamistët ishin përgjegjës në një masë 84.27 për qind të vrasjeve terroriste në Perëndim në 2017, me 66.67 për qind të autorëve që vijnë në vendin e tyre të shënjestrës nga jashtë. Numri i ter...
Perëndimi në rrezik, meshkujt nuk janë meshkuj.
Një studim i ri konfirmon se, në dekadat e fundit, cilësia e spermës nuk ka reshtur së rëni tek perëndimorët. Përqendrimi i spermatozoideve në spermë ka rënë në 52,4 % nga 1973 deri 2011 tek me...
LUFTA E PERËNDIMIT NË BULEVARDIN TONË
  Frrok Çupi/ Akti i fundit shfaqet nesër, e hënë, mbasdite: Nesër zbret në Tiranë reporteri i BE, Knut Fleckentstein. Para se të mbërrijë në Tiranë ai ka shpallur në agjendë “takim me p...