Etiketa: is_tag

Gjykata vendos “Arrest me burg” për policin që vrau Klodjan Rashën/ Efektivi Nevaldo Hajdaraj: Të jetë familja këtu, dua të kërkoj ndjesë publike
Është zhvilluar  sot seanca gjyqësore për përcaktimin e masës së sigurisë për efektivin e policisë, Nevaldo Hajdaraj, i cili vrau mëngjesin e së martës 25-vjeçarin Klodjan Rasha. Gjykata ka vendos...
Efektivi i Policisë shfaq pendesë në Gjykatë, i kërkon ndjesë publike familjes së Klodian Rashës
Efektivi i policise që vrau Klodian Rashën, dy ditë më parë, ka shfaqur pendesë në seancën e sotme në Gjykatën e Tiranës ku dhe iu komunikua masa e arrestit me burg. Polici N.H, ka bërë një ndj...
Qëlloi për vdekje Klodian Rashën/ Arrestohet polici i “Shqiponjave”
Efektivi i policisë që qëlloi për vdekje 25 vjeçarin Klodian Rasha është ndaluar dhe do të arrestohet. Deri në marrjen e këtij vendimi ai po merrej në pyetje në drejtorinë e policisë së Tiran...
Një melodramë kthehet në tragjedi, gjithçka rreth një gruaje/ Kavajë. FOTO
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Kavajë, ku një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Burime policore bëjnë me dije se ka ndodhur një konflikt i armat...
Ish polici vritet me breshëri plumbash në një makinë luksoze, BMW X5
Mbrëmë, një ish-oficer policie ka mbetur i vrarë në një atentat me armë zjarri në Tiranë. Viktima është Santjago Malko 26 vjeç, me origjinë nga Lushnja dhe banues në Tiranë. Ish-polici u gjet i...
Një zonjë tiranase njofton zjarrfikësit se macja ka mbetur në majë të selvisë. FOTO
Një zonjë nga Tirana ka qenë e shtrënguar të thërrasë Zjarrfikësit e Bashkisë se macja që kishte hipur në majë të selvisë nuk mund të zbriste më. Atëherë Forcat e Zjarrfikësve të Bashkisë kanë ...
Polici- më i mençur se deputeti/ Në një ditë proteste poltike. VIDEO
Është konstatuar sot në Tiranë, gjatë një proteste politike kundër kryeministrit ku u ndodhen përballë deputeti me policin... Partia Demokratike organizoi sot paradite një protestë në qytetin e...
Durrës: Gruaja e policit vetëvritet me armën e të shoqit
Gruaja e një efektivi policie në Durrës është gjetur e vrarë në banesën e saj. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:20 në lagjen nr. 7 të qytetit. Nga të dhënat paraprake të policisë, dyshohet se 47-vj...
Polici i rrethimit në Francë ‘ra si hero’, tha presidenti Macron.
Një oficer policie i Francës, i cili u vetë sakrifikua për pengjet në rrethimin e supermarketit ditën e  Premte, ka vdekur, thanë zyrtarët e policisë. Leitnant-Colonel Arnaud Beltrame, 45vjeç, ...
Vlora si ‘Far West’, qëllojnë me armë në qytet; tre të plagosur. Blindohet spitali.
Spitali i Vlorës është blinduar nga Policia e shtetit menjëherë pasi kanë mbërritur tre të plagosurit e përplasjes me armë zjarri në mes të qytetit, pranë Kishës Ortodokse. Ngjarja ndodhi sot pasd...