Etiketa: protesta

Prokuroria kërkon burg për 14 nga 19 të arrestuarit në protestën e 16 shkurtit
Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën ‘arrest me burg’ për 19 të arrestuarit gjatë protestës së opozitës para kryeministrisë. Prokuroria ka kërkuar masën ‘Arrest në burg’ për 14 nga të arrestuarit...
Dhuna e protestës para kryeministrisë: 80 të shoqëruar dhe 16 të arrestuar
Dhuna e disa pjesëmarrësve gjatë protestës së opozitës, të zhvilluar një ditë më parë përpara Kryeministrisë, ka bërë që  80 persona të shoqërohen në polici, ndërsa të arrestuar janë 16 prej tyre....
Pas dhunës së protestuesve shoqërohen në polici 20 prej tyre, 7 mbetën në qeli
Sapo ka përfunduar protesta e opozitës, që u konsiderua e dhunshme nga OSBE, KE dhe ambasada e SHBA, Policia ka nisur verifikimin e dokumetacionit dhe të filmimeve gjatë protestës. Pas verifiki...
LUFTA, NË FOTO, PARA DERËS SË KRYEMINISTRISË
Objektivi kryesor i sulmit të opozitës ishte pikërisht Kryeministria, më saktë dera e saj që u godit me skela, tulla e gurë e madje u tentua t’i vihet flaka. Nga brenda Kryeministrisë, policia ...
Veliaj: Mos vandalizo, Tirana nuk harron! S’ka më kthim pas tek huri e druri!
Menjëherë sa janë vënë re dëntimet e pemëve dhe ambientit gjatë protesës së opozitës politike, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Veliaj shprehet se do ‘riparohen’ shpejt,...
Protesta: Shkatërrohet vepra e Carsten Holler. Rama, ndjesë artistit, ‘kjo nuk është Shqipëria’ që e bën
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi protestuesit kanë shkatërruar kërpudhën e vendosur në ambientet e jashtme të kryeministrisë, vepër e piktorit të madh bashkakohës, Carsten Holler. Përmes n...
Drejtuesit politik të distancohen nga dhuna
Nga: Sandër Lleshaj/ Ministër i Brendshëm ‘Bëj thirrje gjithë drejtuesve politikë që të distancohen nga dhuna që po ushtrohet ndaj institucioneve të Shqipërisë. Ftoj qytetarët të distancohen ng...
Basha, Berisha dhe Kryemadhi largohen pas gazit lotsjellës. Monika mallkon: “Do t’i paguash këta lot, o Edi’.
Sapo kanë tentuar për herë të dytë protestuesit që të hyjnë me dhunë në zyrat e kryeministrisë, duke shkatërruar hyrjen mbrojtëse, Policia ka hedhur për herë të dytë gaz lotsjellës. Disa protes...
Protestuesit thyejnë kordonin e policisë, tentojnë të hyjnë në zyrat e qeverisë.
Tensionohet protesta para Kryeministrisë, protestuesit kanë çarë kordonin e policisë dhe kanë hipur në pjesën e sipërme. Ata kanë hedhur bomba ‘molotov’ dhe shishe me benzinë, ndërsa kanë shqye...
Brozi, ish kryetar i Kasacionit, apel: ‘ Mos bini prè e politikanëve që i tremben e duhet t’ i tremben reformës në Dejtësi’
Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef Brozi, i ka bërë thirrje qytetarëve të mos bien pre e provokimeve të politikanëve për dhunë dhe trazira në protestën e opozitës nesër 'U bëj apel të g...
Faqja 10 prej 25« E para...89101112...20...E fundit »