Etiketa: is_tag

Një ditë pas rebelimit të Presidentit/ SHBA: Mbështesim Drejtësinë si ‘synim i popullit’ edhe pse ‘e dhimbshme për disa’.
Vetem disa ore pas deklaratave te presidnetit Meta ne media se 'Reforma ne Drejtesi ka deshtuar' per shkak edhe te SHBA e BE dhe se presidneti 'nuk eshte i papune'qe te prese ambasadoren e Amerike...
Brukseli rrëzon Metën për ndërhyrjet në Drejtësi. Soreca: ‘S’është koha për të rihapur diskutime!’
Pas paralajmërimit të ambasadores se Shteteve te Bashuara, Yuri Kim, për ndërhyrje në Reformën në Drejtësi, një reagim ka ardhur edhe nga kolegu i saj, përfaqësuesi i BE-së, Luigi Soreca. Sorec...
Shtetet e Bashkuara: Dikush në fshehtësi po bën ‘marrëveshje për të vrarë reformën në Drejtësi’
Ambasadorja Yuri Kim ka çuditur jo pak me një mesazh pasditen e së enjtes. Përmes Twitter, kryediplomatja amerikane thotë se uron që palët të mos kenë bërë ndonjë marrëveshje në kurriz të refo...
Reforma në Drejtësi/ Byroja e Hetimit si FBI, hetuesit shqiptarë do trajnohen në Virginia të SHBA-së
Përfaqësuesja e OPDAT, Michele Lakomy, ishte e pranishme në “Ministerialin e Drejtësisë” ku foli lidhur me ngritjen e SPAK dhe formën se si do të funksionojë. Teksa i shprehu mirënjohje ministr...
Zonja Calavera çuditet si dridhen politikanët tanë nga Reforma në Drejtësi.
Nga: Zëri i Amerikës/ Shefja e operacionit ndërkombëtar të ONM, Genoveva Ruiz Calavera, në një intervistë për Zërin e Amerikës, është shprehur se Vettingu po trondit themelet e një sistemi të k...
Shtetet e Bashkuara: Reforma në Drejtësi do ta bëjë secilin të barabartë me secilin para Drejtësisë. VIDEO
Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka përcjellë në rrjetet sociale një video sqaruese për të gjithë shqiptarët, ku ju shpjegon se çfarë është Vettingu. Me sa duket vetë diskutimet dhe debatet pol...
E ngarkuara me punë në ambasadën e SHBA, Leyla Moses-Ones: Ja pse janë bllokuar Gjykata e Lartë dhe Gjykata Kushtetuese.
TIRANE-Shtetet e Bashkuara të Amerikës japin garancinë se do të qëndrojnë në krah të Shqipërisë deri në ngritjen e SPAK-ut dhe vendosjen para drejtësisë të zyrtarëve të korruptuar dhe kriminelëve....
Leyla Moses- Ones: ‘Guri i çmuar i Reformës është SPAK; për këtë po punojmë’.
E ngarkuara me punë në ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Leyla Moses-Ones në një aktivitet që kujton miratimin e Reformës në Drejtësi 3 vite më parë, tha se tani ‘po punojmë...
Bisturia e Reformës po funksionon: Zgjidhen 15 prokurorët për KLP, përjashtohen të përfolurit për lidhje me grupet.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka përzgjedhur 15 emrat e prokurorëve, të cilët do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Posaçme. Sipas KLP, do të vijojnë më tej garën për në SPAK...
Reforma në Drejtësi: KLP emëron 22 prokurorë të rinj.
Eliona Elezi, Ersida Visoçi, Mediana Meta, Françes Ganaj, Odeta Todorushi dhe Albjona Papajani janë gjashtë magjistratët e rinj, emërimin e të cilëve KLP ka miratuar me 11 vota pro në organin e ak...