Etiketa: is_tag

Yuri Kim: Mos mendoni se me ikjen time, do bllokohet reforma në drejtësi. Ambasadori i ri do ndjekë të njëjtën rrugë
Në 110 vjetorin e Gjykatës së Lartë, ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim foli për sfidat me të  cilat përballet vendi ynë sa i takon reformës në drejtësi. Ajo tha se shqiptarët duan dre...
5 vite nga Reforma në Drejtësi/ Yuri Kim: Shumë kanë dashur ta pengojnë! Është koha për një epokë të re në Shqipëri
Kanë kaluar 5 vite nga themelimi i Reformës në Drejtësi, ndaj ambasadorja e SHBA, Yuri Kim tha se shumë persona nuk kanë dashur që kjo reformë të bëhet, por duhet ecur në këtë drejtim në mënyrë ...
Sot 5 vite nga miratimi i Reformës në Drejtësi/ 155 gjyqtarë e prokurorë të shkarkuar, 174 të konfirmuar në detyrë! 56 u dorëhoqën nga ‘frika’ e Vettingut
Koment/  22 korriku është një datë e rëndësishme për historinë e vendit, pasi me duartrokitje, pas një sërë negociatash, 140 deputetët e Kuvendit Shqiptar votuar pro Reformës në Drejtësi. So...
Yuri Kim: “Ndaloni të shtireni, çoni përpara Reformën në Drejtësi!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim dha sot mesazhe të forta, sa i takon zbatimit dhe çuarjes përpara të Reformës në Drejtësi. Drejtuar prokurorëve dhe gjyqtarëve, ...
GAJRET, O BURRA, DERI MË 25 PRILL!
Nga Astrit Patozi E kemi mbështetur që në fillim dhe do të vijojmë ta mbështesim reformën në drejtësi deri në fund, edhe pse e dimë që ajo ka plot defekte, të qëllimshme ose jo, pak rëndësi...
Komisioneri Publik apelon vendimin e KPK: ‘Gjyqtaret Valdete Hoxha dhe Etleva Deda nuk mund të kualifikohen’.
Komisioneri Publik ankimon në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e KPK që ka konfirmuar në detyrë subjektin e rivlerësimit, znj. Valdete Hoxha, me detyrë gjyqtare...
Presidenti humb Amerikën dhe rikthen Ilir Metën
Nga: Laert Skiro Të dy ‘arritjet’ e presidentit të Republikës, Ilir Meta, u shënuan brenda ditës, e premte 24 korrik 2020. Ndërsa përmes panikut dhe nervozizmit që karakterizon presidentin e...
Fatmira Hajdari para Vettingut/ 13 apartamente dhe 1 vilë pa burim, SHBA i ka refuzuar hyrjen.
Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari ka dalë sot përpara seancës së KPK. DSIK ka konstatuar deklarim të pasaktë të pasurisë pasi nuk ka burime të mjaftueshme financiare për të justifi...
Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo: Mirëpres marrëveshjen për Reformën Zgjedhore në Shqipëri
SHBA- Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo gjatë një deklarate për shtyp ka përshëndetur edhe marrëveshjen për Reformën Zgjedhore të arritur mes palëve politike në Shqipëri.  Sipasaj asa...
Yuri Kim: Progres i jashtëzakonshëm. Partia në pushtet dha shumë, tani topi në fushën e Bashës për ‘po’ ose ‘jo’ për fatet e shqiptarëve.
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, pas 9 orë të tjera negociatash për Reformën Zgjedhore, deklaroi para mediave se është bërë progres i jashtëzakonshëm, duke i dhënë “merita të veçanta” partisë në p...