Etiketa: is_tag

Zonja Merkel, së shpejti do të vizitojë Rusinë.
Kancelarja gjermane Angela Merkel së shpejti do të vizitojë Moskën dhe do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin,- ka thënë këshilltari i Kremlinit, Jurij Ushakov, siç raporton agjencia e la...
Presidenti Trump denoncon “median e çmendur” të “fake news” mbi shkrimet për bashkëpunimin me Rusinë.
Presidenti Donald Trump ka denoncuar raportimet nga “New York Times” dhe “Washington Post”,  që thanë se fushata e tij ishte bërë në komunikim me Rusinë. “Informacioni iu është dhënë ilegalisht...
Russia po mendohet që ta kthejë Edward Snowden në SHBA si “dhuratë” për Trump.
(FOTO: Edward Snowden)/ Zyrtarë të  Rusisë thanë se po mendojnë që të kthejnë në Shtetet e Bashkuara agjentin e famshëm Edward Snowden si “dhuratë” për Presidentin Donald Trump, sipas një rapor...
Julian Assange sapo tha se në e-mail-et e Clinton nuk ndërhyri Rusia. Ja kush e bëri!
Julian Assange, themelues dhe kryeredaktor i WikiLeaks sapo ka deklaruar se është në dijeni se kush ka ndërhyrë në emailet e Hilalry Clinton dhe të Komitetit Kombëtar të Partisë Demokrate. Ai k...
Drejtori FBI, Comey: Edhe Republikanët u piratuan nga Rusia
(FOTO: James Comey gjatë dëgjimit në Senat)/ -Por nuk ka asnjë shenjë se fushata e Trump-it ose e ekipit të tij ishin ndërhyrë- Zyrtarët më të lartë të Inteligjencës në Shtetet e Bashkuara t...
ASSANGE: OBAMA PO PËRPIQET TË DELEGJITIMOJË PRESIDNETIN TRUMP.
  -Themeluesi i WikiLeaks përsërit se Rusia nuk është përgjegjësie për hakerimin- Themeluesi dhe kryeredaktor i WikiLeaks, Julian Assange thotë se është një arsye “e dukshme” pse administra...
Russia tallet me Barack Obamën duke e quajtur “Patoku i çalë” pas sanksioneve të fundit.
  Rusia i ëhstë përgjigjur menjëherë Presidentit Barack Obama, sapo ka lëshuar sanksionet kundër kombit rus, për çfarë?... për akuza të  pa provuara, sikur shërbimet sekrete të Rusisë pask...
I KA PIRATUAR ME TË VËRTETË RUSIA ZGJEDHJET AMERIKANE?
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Putin dhe presidenti i SHBA, Obama)/   Sipas AFP/ Qeveria e SHBA e akuzoi Kremlinin se është përpjekur të prishë zgjedhjet e 8 nëntorit. Rusët mohojnë çdo...
SHBA: Apel aleatëve për ta rikthyer Rusinë “në rrugën e drejtë”
 (Foto: Donald Trump dhe Barack Obama më 10 nëntor 2016 në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington)/ Barack Obama ka bërë thirrje për një lloj bashkimi të shenjtë ndërkombëtar për ta kthyer Moskën në ...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Amerikë, ose ta provojnë këtë- tha të Premten zëdhënësi...