Etiketa: is_tag

Rusia dhe Kina përgjojne telefonatat e presidentit Trump.
  -Sipas The New York Times- Inteligjenca amerikane ka zbuluar se Rusia dhe Kina dëgjojnë shpesh telefonatat e Donald Trump. Të dy Vendet, në fakt, përdorin informacionet që marrin nga tele...
Çarmatimi bërthamor, Trump dëshiron të dalë nga marrëveshja
SHBA dëshiron të dalë nga Traktati mbi Çarmatimin dhe Kontrollin e Armëve Bërthamore me Rusinë. E përsëriti Presidenti i SHBA Donald Trump që akuzon Rusinë se e ka shkelur atë. "Rusia nuk ka...
Zbulohet plani sekret i Rusisë për të ndihmuar Julian Assange të largohet nga Mbretëria e Bashkuar
Komploti  tentues për të lëvizur të arratisurin nga ambasada e Londrës në prag të Krishtlindjeve ishte konsideruar  shumë me rrezik. Diplomatë rusë mbajtën bisedime sekrete në Londër vitin e ka...
Moska bën dy lëvizje surprizë para samitit Trump- Kim. VIDEO
  Lëvizja e parë: Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka ftuar liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un për të vizituar Rusinë, deklaroi Moska. Ftesa u bë gjatë takimit të parë mes kreut t...
Hije te takimit Lu- Basha në mes të stuhisë mbi akuzat e lidhjeve të Bashës me Rusinë
Sot mund të quhet dita e tretë më e trazuara mbi një akuzë të rëndë që ka nisur të rëndojë mbi kryetarin e PD (në opozitë) Lulzim Basha për përfshirjen në një aferë financimesh ruse për PD. ‘St...
SERIA: Investigimi mbi lidhjet e Bashës me Rusinë…Misteri 500 000 dollarësh
(FOTO: Gazetarët amerikan që investiguan mbi çështjen)/ Shkruan revista amerikane "Mother Jones" (Vijon nga dje). Lobistët që punojnë për qeveritë, partitë apo njësi të tjera përtej oqean...
Kush do të jetë kundër Putin në zgjedhjet presidenciale!? Nominohet Navalny.
Politikani opozitar Rus, Alexei Navalnythotë se ka mbledhur firmat e mjaftueshme për tu nominuar si sfidant i Vladimir Putin në zgjedhjet presidenciale në Mars. Mbështetësit e tij kanë takuar t...
Rusia kërcënon të qëllojë avionët Amerikan në Siri pasi Amerika rrëzoi avionin luftarak të Assad
Të Hënën në mëngjes, Ministri i Mbrojtjes i Rusisë njoftoi se avionët Amerikan që kryesojnë koalicionin në Siri, do të trajtohen si objektiv armiqësor në perëndim të lumit Eufrad. Deklarata u bë n...
Merkel e shqetësuar mbi sanksionet e SHBA ndaj Rusisë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka shprehur shqetësimin mbi sanksionet e reja të propozuara nga SHBA kundër Rusisë. Sanksionet mund të sjellin deri te dënimet për kompanitë evropiane, deklaroi so...
Ron Johnosn: Ekziston rreziku që vendet e Europës Juglindore të bien nën ndikimin e Rusisë”.
Nga: Zëri i Amerikës/ Nëse SHBA dhe Evropa nuk angazhohen në rajon, ekziston rreziku që ai të bjerë nën ndikimin e Rusisë, qëllimi i vetëm i së cilës është që të destabilizojë këtë rajon, paral...