Etiketa: is_tag

I KA PIRATUAR ME TË VËRTETË RUSIA ZGJEDHJET AMERIKANE?
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Putin dhe presidenti i SHBA, Obama)/   Sipas AFP/ Qeveria e SHBA e akuzoi Kremlinin se është përpjekur të prishë zgjedhjet e 8 nëntorit. Rusët mohojnë çdo...
SHBA: Apel aleatëve për ta rikthyer Rusinë “në rrugën e drejtë”
 (Foto: Donald Trump dhe Barack Obama më 10 nëntor 2016 në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington)/ Barack Obama ka bërë thirrje për një lloj bashkimi të shenjtë ndërkombëtar për ta kthyer Moskën në ...
Rusia- Shteteve të Bashkuara: “Provoni se ju kemi piratuar, ose qepeni!”/ VIDEO
(FOTO: Vladimirr Putin dhe Barack Obama- Foto Arkiv)/ Shtetet e Bashkuara, ose të ndalin akuzat ndaj Rusisë për ndërhyrje në zgjedhjet në Amerikë, ose ta provojnë këtë- tha të Premten zëdhënësi...
Julian Assange: ‘Burimi ynë nuk është qeveria Ruse!”/ VIDEO
  Ditën e Ënjtë, në një program të radios “Sean Hannity”, kryeredaktori i WikiLeaks, Julian Assange, tha se qeveria Ruse nuk është burimi për hakerimin e Emaileve që WikiLeaks ka publikuar nga...