Etiketa: is_tag

Matteo Salvini, hakmarrje kundër Evropës që hodhi poshtë manovrën financiare italiane.
Pas refuzimit të manovrës financiare italiane nga ana e Komisionit te BE-së, zëvendëskryeministri Matteo Salvini është kthyer për t'u dëgjuar mbi çështjen e Bilancit Europian, që do të votohet bre...
Matteo Salvini mbi Italexit: “Zgjedhjet një okazion historik për të ndryshuar këtë BE”.
Një sondazh i qarkulluar në orët e fundit flet shumë qartë: vetëm 44% e italianëve deri tani thonë se do të votonin për të qëndruar brenda Bashkimit Evropian. Një sondazh që nuk i ka shpëtuar M...
Matteo Salvini dhe Marine Le Pen, lind ‘Fronte delle Libertà’: Fronti sovranist, Silvio Berlusconi i zhgënjyer.
Matteo Salvini dhe Marine Le Pen po përgatiten për zgjedhjet evropiane të majit 2019 dhe po e bëjnë duke i dhënë jetë Fronte della Libertà.U zhvillua këtë mëngjes, më 8 tetor, në Romë, në zyrat e ...
Ja çfarë është BE: Matteo Salvini fyhet nga ministri i Luksemburgut Asselborn ne transmetim direkt.
Shikoni Ministrin e Brendshëm të Luksemburgut, Jean Asselborn dhe reflektoni: këta janë njerëzit që dëshirojnë ti japin mësime Italisë. Po ben xhiron e botes lufta verbale midis tij dhe ministrit ...
“Metoda fashiste”: ‘Përplasje e re Salvini-Asselborn’.
Ministri i Luksemburgut kthehet në sulm: "Nga Italia provokim i llogaritur, kështu është i pamundur një debat i sinqertë". Dhe zëvendëskryeministri: "Çfarë problemesh kanë në Luksemburg?" Nga C...
Milano, vjedhje në shtëpinë e prindërve të Salvinit
Hajdutët në shtëpinë e prindërve të Matteo Salvinit. Goditja në apartament ndërsa çifti ishte jashtë qytetit Nga Franco Grilli   Hajdutët në shtëpinë e prindërve të Matteo Salvinit. ...
Salvini: “Armiku nuk është Putin…”.
Zëvendëskryeministri kthehet për të folur për Rusinë dhe shpreson për një takim Putin-Trump në Itali si  ai i Helsinkit.  Nga: Renato Zuccheri/ Matteo Salvini kthehet për të folur për Vladim...
FPÖ austriake fton Salvinin: “Po çfarë Majorke, hajde pusho te ne”
Nga Austria vjen një propozim per pushime për Matteo Salvinin. Partia FPÖ që i ka ofruar Ministrit të Brendshëm një mundësi të re për pushimet e tij te ardhshme Cilën mundësi? Wels, qytet  aust...
Salvini i Italisë thotë se BE po përpiqet të “mashtrojë” Britaninë – Sunday Times
LONDËR (Reuters) - Ministri i brendshëm i të djathtës ekstreme të Italisë, Matteo Salvini, ka akuzuar Bashkimin Evropian se po përpiqet të mashtrojë Britaninë për Brexit për të cilin votoi, sipas ...
Salvini: “Diciotti?… Asnjë konfrontim, por do vazhdoj drejt…”.
13 korrik 2018: Pas ndërhyrjes së Sergio Mattarella në favor të zbarkimit të emigrantëve nga anija Diciotti, Matteo Salvini rindërton faktet sipas të cilave ka pasur një përplasje me Quirinale-...