Etiketa: is_tag

Pas OJQ-ve, Salvini bllokon anijet ushtarake: “Muzika ndryshon edhe për ta”
Salvini gati për të ndaluar edhe misionet ndërkombëtare: "Për fat të keq, qeveritë e mëparshme kishin nënshkruar marrëveshje"   Pasi bllokuam OJQ-të, është momenti i anijeve të huaja us...
Manovra nga të dy krahët: Komplot me emigrantët kundër Italisë.
Zbarkime dhe masakra në Mesdhe, po ndodh diçka që nuk është parë ndonjëherë në vitet e fundit dhe dyshimi është, duke pare koniukturat, se është duke u verifikuar një komplot për te dëmtuar Italin...
OPOZITËN, QË SOT, DO TË NA E BËJË SALVINI
Nga: L. Skiro/ Kryetari i PD, në Opozitë, ia ka bërë benë sot qeverisë, krimit dhe mafies. “Ah, kodosha!, tani nuk shpëtoni dot”, ka lënë të nënkuptohet ai. Gati ka thënë se “deri tani bëtë si ...
Salvini i Italisë: ‘Brenda vitit të shikojmë nëse Bashkimi Europian ekziston…”
Lideri i krahut të djathtë, populist, ministri Matteo Salvini ka pohuar se Bashkimi Europian (BE) mund të mos ketë “të ardhme në këtë trajtë që ka”, dhe 12 muajt që vijnë janë përcaktues mbi shans...
Emigrantët, Salvini: “Lifeline e jashtëligjshme, ta presin francezet në Marsejë”
Dhe per Makron: Macron është më i keq se Orban...Pas kthimit nga Tripoli, Ministri i Brendshëm thekson afrim dhe bashkëpunimin absolut me Libinë Ministri i Brendshëm Matteo Salvini hapi fjalimi...
Fitore masive në zgjedhjet Italiane për Partinë Lega të Anti-Emigrimit të Salvinit
Kandidatët e mbështetur nga partia Lega e Anti-Masës emigratore, Matteo Salvini jane rritur papritur përpara ne garen në zgjedhjet komunale të Italisë, duke konfirmuar mbështetjen e publikut për q...
Cili “rom’ nuk është Italian, duhet të lërë Italinë – deklaron Salvini.
Ministri i Brendshëm i qeverisë populiste italiane dhe përfaqësues i krahut të djathtë,  ka lëshuar një britmë duke thënë se ai kërkon një census të komunitetit Rom, me qëllim që ai që nuk është i...
Emigrantët, grusht i fortë i Salvinit: “Tani Franca të kërkojë falje”
Salvini i raporton Senatit për anijen Aquarius: "Unë shpresoj që ndonjë eksponent i qeverisë franceze te kerkoje ndjesë sa më shpejt që të jetë e mundur" "Unë shpresoj se ndonje eksponent i qev...
“Mblidhni plaçkat!”, iu thotë emigrantëve ministri i ri i Brendshëm i Italisë, Salvini.
Ministri i ri i Brendshëm i linjës së ashpër, Matteo Salvini ishte në Sicili ditën e Diele për të shfaqur platformën anti- emigracion që e solli në pushtet në një nga vendet ku zbarkojnë më shumë ...
Itali: Emigrantët pa dokumente ‘do të kthehen në shtëpi ’; ky është prioriteti i qeverisë së re.
-Ministri i Brendshëm i të djathtës redikale do të mbajë premtimin e fushatës elektorale për të deportuar rreth 500, 000 persona. Ministri i brendshëm i Italisë, i partisë së djathtë radikale, ...