Etiketa: is_tag

Matteo Salvini ofrohet të paguajë gjobën e Coronavirusit për djalin që puthi të dashurën në publik
Senatori Populist Italian Matteo Salvini është ofruar të paguajë gjobën e një djali i cili u kap tek kishte thyer rregullat e mbylljes së koronavirusit duke puthur të dashurën e tij në rrugë. S...
Matteo Salvini, Lega mbyllet në Parlament “deri në fundin e hidhur”: revoltë demokratike kundër kryeministrit Conte
"Lega do të jetë pafundësisht në Parlament, ditë e natë, derisa të jepen përgjigje të qarta". Matteo Salvini sposton të gjithë dhe në transmetim të drejtpërdrejtë në TV njofton ofensivën e Carrocc...
Matteo Salvini i Italisë bën thirrje të hapen Kishat për Pashkë
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. BREITBART, 6 prill 202072 ROME - Matteo Salvini, udhëheqësi i partisë opozitare të Italisë, ka bërë thirrje që kishat të hapen për Pashkë, duke këmbëngulur që njerë...
Matteo Salvini telefonon Ramën: Nuk do ta harrojmë kurrë bujarinë tuaj!
Ish-ministri i Brendshëm, Matteo Salvini ka marrë në telefon kryeministrin, Edi Rama për ta falënderuar për dërgimin e 30 mjekëve shqiptarë në Itali. Ai thotë se, nuk do ta harrojnë kurrë bujarinë...
Salvini: Pa 100 miliard euro plan shpëtimi, prisni revolta në Itali.
Salvini: Pa 100 miliard euro plan shpëtimi, prisni revolta në Itali. CHRIS TOMLINSON   Senatori populist italian Matteo Salvini ka paralajmëruar se pa një paketë të konsiderueshme nd...
Apeli i Salvinit drejtuar Presidentit Mattarella: “Tani mbyll gjithçka”
Lideri i Lega-s iu drejtua presidentit sepse "të tjerët nuk na dëgjojnë". Ja pesë kërkesat e Salvinit për Mattarella-n Giorgia Baroncini - "Presidenti Mattarella, ju drejtohemi juve sepse të...
Salvini, Itali: Senati voton që lideri i të djathtës të përballet me gjyqin.
-Zoti Salvini në mënyrë të përsëritur ka thënë se ai kërkon të paraqitet në gjykatë- Senati Italian ka votuar për të lejuar prokurorët që ta dërgojnë në gjyq liderin e të djathtës, Matteo Salvi...
Vota e Rajoneve Italiane si test i impulsit Salvini: Guida për ditën e zgjedhjeve
Nga: Alessandro Speciale   (Bloomberg) - Investitorët janë duke vëzhguar votimin rajonal të së dielës në Itali, si një test kyc mbi atë se sa kohë mund të mbijetojë koalicioni i fortë q...
Kryeministri Italian sulmon frikshëm Salvinin dhe…, ‘bye, bye!’.
( FOTO: Kryeministri Conte mban fjalimin në Senat i rrethuar nga Metteo Salvini dhe Luigi Di Maio)/ Pas një sulmi të ashpër mbi partnerin në koalicion, Matteo Salvini, kryeministri i Italisë, G...
Italia zhytet në ujëra të paqarta politike, Salvini kërkon zgjedhje të reja
Italia zhytet në ujëra të paqarta politike pas të premtes kur ministri i brendshëm Matteo Salvini tërhoqi mbështetjen për koalicionin qeveritar dhe bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme parlame...