Etiketa: shba

72% e votuesve të GOP thonë se Partia Republikane duhet të ecë përpara ‘më shumë si ish Presidenti Trump’
  HANNAH BLEAU   Gati tre të katërtat e votuesve Republikanë besojnë se GOP duhet të jetë "më shumë si ish-Presidenti Trump" që të ecë përpara, tregoi një studim i Rasmussen Rep...
CNN, NBC paguan kryengritësin e krahut të majtë 35,000 dollarë secili për pamjet e dhunës në Kapitol.
JOEL B. POLLAK CNN dhe NBC secili paguan kineastin e krahut të majtë John Sullivan 35,000 dollarë për pamjet e tij të dhunës gjatë trazirave në Capitol, sipas dokumenteve të gjykatës të paraqit...
Legjenda e Radio Talk Rush Limbaugh, vdes në moshën 70 vjeç
JOSHUA CAPLAN Legjenda e radios konservatore, Rush Limbaugh vdiq të Mërkurën në mëngjes në moshën 70 vjeç pas një beteje me kancerin e mushkërive të avancuar, njoftoi gruaja e tij Kathryn Limba...
Dita dramatike e gjyqit të Trump/ Ja momentet më interesante të ditës së parë.
-Dita e parë kishte momente dramatike dhe përmbajtësore-   Dita e parë e gjyqit për fajësimin e Trump u mbyll në Senat pas katër orësh dëshmie emocionale dhe debatit të hidhur, procedur...
Zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara/ Zbulohet fushata sekrete kundër Donald Trump
  Roberto Vivaldelli Një "konspiracion" i madh dhe i gjerë për të shpëtuar Shtetet e Bashkuara nga një luftë civile. Ndërsa Amerika pret rezultatin e procesit të impeachmentit kundër ish-Pr...
George Shultz, ish sekretari i shtetit i Reagan, që ndihmoi në negocimin e përfundimit të Luftës së Ftohtë, vdes në moshën në 100 vjeç
  -Shultz vdiq të shtunën në shtëpinë e tij në Stanford, California, thotë Instituti Hoover Ish Sekretari i Shtetit George Shultz, një figurë me ndikim në politikën e jashtme gjatë admi...
Biden ka tashmë një armik tjetër (dhe përfundon me shpatulla për muri)
Andrea Massardo Ekziston një qartesi në veçanti mbi të cilën presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ndryshe nga paraardhësi i tij Donald Trump absolutisht nuk do të jet...
Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, urdhëron të vendosen flamujt e LGBT në Ambasadat e SHBA.
Aktivistët LGBT po brohorisin njoftimin e Sekretarit të Shtetit Antony Blinken se ai do të kthejë një urdhër nga Presidenti Donald Trump dhe do të vendosë flamuj "krenarie" në Ambasadat e SHBA në ...
Blutë e Shtetit Blu: 9 Shenja që Joe Biden është një Lider i Botës së Tretë
JOEL B. POLLAK Presidenti Joe Biden u tha Amerikanëve në Fjalën e tij Përuruese javën e kaluar: "Ne kemi mësuar përsëri që demokracia është e çmuar. Demokracia është e brishtë. Dhe që këtë orë,...
Kevin McCarthy bën thirrje për unitetin Republikan pas vizitës me Trump në Florida
JOSHUA CAPLAN Udhëheqësi i Pakicës së Dhomës, Kevin McCarthy (R-CA), u takua me Presidentin Donald Trump në Florida të enjten, duke njoftuar se ish-presidenti është zotuar të ndihmojë zgjedhjen...
Faqja 10 prej 92« E para...89101112...203040...E fundit »