Etiketa: is_tag

NYT rrëzon ëndërrimet opozitare: ‘McGonigal s’fshehu asgjë në marrëdhënien me Ramën, kontaktoi zyrtarisht’. zyrtar!
Marrëdhënia e kryeministri shqiptar, Edi Rama, me një zyrtar të lartë të FBI i cili aktualisht akuzohet në vendin e tij për mosdeklarim të një borxhi, ka ngritur ‘në këmbë’ opozitën në Shqipëri e ...
Ministri i Mbrojtjes, Peleshi, pritet në Pentagon nga Sekretari i Mbrojtjes Austin! Bashkëpunim strategjik për mbrojtjen kibernetike
Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA u prit në Pentagon nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd J. Austin III. Bisedimet e tyre u fokusuan në vazhdimin e bash...
SHBA mesazh të prerë Kurtit/ Collet i kërkon të pranojë planin franko-gjerman
Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti që të pranojë planin franko-gjerman. Këshilltari i lartë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Derek Chollet...
Arrestohet në SHBA zyrtari i FBI/ Kush është ‘Personi A’, biznesmeni shqiptaro-amerikan, i lidhur me të?
Një nga protagonistët kryesorë të dosjes amerikane kundër ish agjentit të FBI të arrestuar në SHBA quhet Agron Neza, biznesmen shqiptaro-amerikan me origjinë nga Tropoja, të përmendur në aktakuzë ...
Ambasadori Hill thotë se SHBA mbështet 100 për qind propozimin franko-gjerman
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill, duke folur për propozimin franko-gjerman (evropian) për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, tha para gazetarëve në Beograd ...
Kush do të pasojë ambasadoren Yuri Kim? Kostelancik flet shumë mirë gjuhën shqipe
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë menduar për emrin, i cili pritet të pasojë Yuri Kim në postin e ambasadorit në Shqipëri. Bëhet fjalë për diplomatin David J.Kostelancik.  Lajmi u bë i ditur ng...
Ka zyrtarë që s’po i zë gjumi nga frika se do të shpallen ‘Non Grata’ ose do shkojnë në burg! Drejtësia po jep rezultate: Ambasadore Yuri Kim
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ështe shprehur e bindur se Reforma në Drejtësi po jep rezultate. E për të përforcuar këtë bindje të saj, në një intervistë në ‘Real Story’ në Report Tv, Kim tha se ...
Tre fuqitë e mëdha bisedojnë mbi Kosovën: SHBA-NATO-BE. Koha për paqe, jo tensione.
I dërguar i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjeneral Mireca Geoana dhe i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, zhvilluan...
Mes trazirave pas arrestimit të djalit të “El Chapos” Biden shkon në Meksikë
Presidenti amerikan, Joe Biden, zbarkoi me avionin e tij “Air Force One” të dielën në aeroportin pranë Meksiko City, ku u prit nga presidenti meksikan, Andres Manuel Lopez Obrador, në një vizi...
Kevin McCarthy zgjidhet kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së pas 15 raundeve votimi
Kevin McCarthy është zgjedhur Kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së pas shkëmbimeve të nxehta mes republikanëve. U deshën 15 raunde votimi që zoti McCarthy të fitonte postin, pavarësisht...