Etiketa: shba

SHBA: Shqipëria mbështeti përpjekjet ndërkombëtare kundër terrorit, kontribuoi në mposhtjen e ISIS/ Raporti
Ambasada e Shteteve të Bashkuare, ka bërë publik njoftimin  se në raportin e Departamentit të Shtetit Amerikan (DASH) për Terrorizmin, thuhet se Shqipëria ka bërë përpjekje për të luftuar terrorin...
Shtetet e Bashkuara/ Grupi ‘antifashist’ luante rol të madh në trazirat e Portlandit
Fronti i Rinisë për Çlirimin e Paqësorit të Veriut, një grup i përbërë nga adoleshentë antikapitalistë dhe antifashistë, është shpallur fajtor për rolin kryesor në javët e shpërthimit të trazirave...
Exclusive nga Breitbart – Pence: E vetmja gjë që mbetet mes Amerikës dhe të majtës ekstreme është edhe një mandat 4 vjet i presidentit Donald Trump
  PHILADELPHIA, Pennsylvania – Zëvendës presidenti Mike Pence i tha Breitbart News ekskluzivisht se e vetmja gjë që "mbetet midis" Amerikës dhe axhendës radikale të "së majtës" është një m...
Eksperti i Pandemisë thotë se Amerikanët do të veshin maskat ​​për ‘disa vjet ‘
Eric Toner, një studiues i vjetër në Qendrën Johns Hopkins për Sigurinë Shëndetësore thotë se ekspertët shëndetësorë nuk do t'u kërkojnë Amerikanëve të heqin maskat e tyre së shpejti. Ai tha se po p...
4 korriku i kësaj fundjave u vulos nga dhuna, një vajzë 7 vjeç mes viktimave në Çikago
(Fox News) Fundjava e pushimeve  4 Korrikut në të gjithë Sh.B.A u dëmtua nga dhuna pasi më shumë se 14 u vranë dhe dhjetëra u plagosën në të shtëna, përfshirë këtu në një klub nate në Karolinën...
Ekonomia amerikane krijon 4.8 milion vende pune vetëm në qershor, numër rekord që nga viti 1939.
Ekonomia amerikane krijoi punë me një ritëm rekord në muajin qershor, ndërsa firmat morën më shumë staf pas rënies së koronavirusit. Lista e pagave u rrit në 4.8 milionë, shifra më e lartë qëku...
Anthony Fauci paralajmëron: Virusi i derrit në Kinë mund të shkaktojë një tjetër pandemi
Dr Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, dëshmoi të martën se një virus në zhvillim, i gjetur te derrat në Kinë, ndan tipare me gripin e derri...
Michelle Obama feston në universitetin Princeton duke hequr emrin e presidentit Woodrow Wilson
Ish zonja e parë Michelle Obama të hënën vlerësoi çështjen alma në Universitetin Princeton për heqjen e emrit të Presidentit të 28-të Ëoodroë Ëilson nga shkolla e saj e politikave publike. "Jam...
Dështimi i pritshëm i Samitit të Parisit, si hakmarrje amerikane
Koment/ Diplomatë, gazetarë dhe ekspertë të gjeopolitikës kanë reaguar këto ditë pas publikimit të aktakuzës kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli....
Vetëm gjysma e votuesve besojnë se Biden është “mendërisht dhe fizikisht” i aftë për detyrën e presidentit.
Votuesit kryesorë të fushës së betejës presidenciale mbeten të pasigurt për aftësinë e Joe Biden (D) për të "trajtuar mendërisht dhe fizikisht" detyrat e presidencës. Kjo u zbulua në një sondazh P...
Faqja 30 prej 99« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »