Etiketa: is_tag

Memorandumi i bashkëpunimit SHBA- Shqipëri. Ky është i pari pas vitit 1992; çfarë ishte ky hendek që në 1992?!
  Shqipëria dhe SHBA kanë nënshkruar në Tiranë një memorandum për bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve. Teksa ndodhej në një vizitë zyrtare nënsekretari i  SHBA-së për Zhvillimin Ekonomik, En...
Nënsekretari Krach: Skavica projekt historik, do të sjellë energji të pastër në Shqipëri!
Nënsekretari i Shtetit të SHBA për Zhvillimin Ekonomik, Energjinë dhe Mjedisin ka mbërritur në Tiranë Keith Krach ka nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e HEC-it të Skavicës. Në fjalën e tij ...
Kryeministri Rama firmos me SHBA marrëveshjen për ndërtimin e Skavicës: ‘Ky është Kapitull i ri!’
Kryeministri Edi Rama ka nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit ekonomik me Nënsekretarin e SHBA-ve për Zhvillimin Ekonomik, Energjinë dhe Mjedisin, Keith Krach. Gjatë konferencës së përbashkë...
Rama jep lajmin e madh: Nesër firmosim me Shtetet e Bashkuara marrëveshjen për Skavicën
Kryeministri Edi Rama në konferencën për shtyp zbuloi lajmin se nesër firmoset me SHBA-në marrëveshja për Skavicën.  “Nesër me SHBA firmosim një marrëveshje për Skavicën . Vullnet fantastik...
Shtetet e Bashkuara/ Në debatet presidenciale moderatorët mund të lejohen të ndërpresin mikrofonët
Komisioni për Debatet Presidenciale mund të lejojë moderatorët për dy debatet e ardhshme, të presin mikrofonat e Presidentit Trump ose Joe Biden nëse shkelin rregullat, sipas burimeve që folën për...
Bie mbështetja e publikut ndaj protestave për drejtësi racore/ SHBA
Nga: Fox News, AP / Një sondazh i ri tregon mbështetje për protesta si ato që përfshijnë Louisville pas një vendimi të madh të jurisë në çështjen Breonna Taylor ka rënë nga një kulm i arritur m...
Rebusi i Gjykatës Supreme pas vdekjes së Ginsburg: Republikanët e Trump sigurojnë votat për zëvendësimin!
Republikanët kanë siguruar numrat e nevojshëm për të siguruar që i nominuari i Gjykatës Supreme të Presidentit Donald Trump të përballet me një votim konfirmimi në Senat. Senatori Mitt Romney n...
Vdekja e Ruth Bader Ginsburg: Republikanët zotohen të votojnë zgjedhjen e Trump
Udhëheqësi i shumicës republikane në Senatin e SHBA është zotuar të veprojë sipas një nominimi për të pasuar gjyqtaren e Gjykatës së Lartë Ruth Bader Ginsburg, i cili vdiq të Premten, në moshën 87...
Zgjedhjet në SHBA, 2020: Bloomberg dhuron 100 milion dollarë për Biden në Florida
Miliarderi Mike Bloomberg ka premtuar të paktën 100 milion dollarë (78 milion £) për të ndihmuar fushatën presidenciale të demokratit Joe Biden në Florida. Nga shtetet e fushës së betejës, Flor...
SHBA, Kosova dhe Serbia propozohen për çmimin Nobel
Marrëveshja për stabilizimin ekonomik mund t’u sjellë një vlerësim prestigjioz ndërkombëtar Kosovës, Serbisë dhe Shteteve të Bashkuara. Deputeti i parlamentit të Suedisë, Magnus Jacobsson, ka emër...