Etiketa: is_tag

Sulmi kibernetik u krye nga jashtë Shqipërisë, por nga brenda po përhapet informacioni i klasifikuar.
Prokuroria e Tiranës zbuloi se në sistemet ku ka ndodhur sulmi është evidentuar një profil në dy rrjete sociale të ndryshme.  Kjo, me qendër jashtë territorit të Republikës së...
Kryeministri Rama thotë se sulmi i Iranit kundër nesh e ka emrin ‘agresion luftarak’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se sulmi kibernetik i Iranit ishte mirëfill “agresion luftarak”.  Lajmi u bë i ditur gjatë konferencës online të përbashkët me qytetarët dhe gazetarë...
Rama: Është zmbrapsur përfundimisht sulmi kibernetik mbi vendin tonë. Dyshojmë për një shtet
 Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së qeverisë, kryeministri Edi Rama deklaroi se është zmbrapsur përfundimisht sulmi kibernetik mbi vendin tonë dhe pjesa më e madhe e shërbimeve të ...
Rikthehet/ e-Albania në funksion për pjesën më të madhe të shërbimeve: Kryeministria
 Përmes një njoftimi zyrtar, Kryeministria njoftoi se e-Albania rikthehet në funksion për 1118, nga 1225 shërbimet elektronike që ofron për qytetarët shqiptarë. “Tas...
“Agresori në tërheqje”, Rama reagon për sulmin kibernetik: Nëse s’do të kemi surpriza, shërbimet do të rikthehen
  Kryeministri Edi Rama shprehet se kundërofensiva e AKSH-it dhe aleatëve në përballjen e agresionit kibernetik mbi Shqipërinë, po rezulton e qëndrueshme dhe e suksesshme. Nëpërmjet një pos...
Sulmi kibernetik ndaj faqeve qeveritare, reagon Kryeministria: Të dhënat janë të sigurta dhe të paprekura
  Agjensia për  Median dhe informim ka reaguar në lidhje me sulmet e paprecedenta kibernetike ndaj faqeve të shërbimeve qeveritane në vend. Të dhënat e qytetarëve janë ruajtur të sigurta fa...
E-Albania dhe shërbimet publike online pezullojnë aktivitetin, reagon Kryeministria
Kryeministria ka reaguar lidhur me sulmin kibernetikë që njoftoi me herët AKSHI, gjë e cila solli dhe pezullimin e aktivitetit të E-Albenia so dhe të shërbimeve të tjera online. Nëpërmjet një njo...