Etiketa: is_tag

Përleshje me armë në Paskuqan. 2 të vdekur dhe 3 të plagosur. Identifikohet autori
  ( Foto ilustruese) Të shtëna me armë zjarri në Paskuqan të Tiranës sapo janë raportuar sot në mesditë. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, pritet që më tej të deklarohen pamje dhe te...
Aksidenti në Tiranë, policia: ‘Shifra shkon në 9 të plagosur!’
Policia ka dhënë të tjera detaje në lidhje me aksidentin e rëndë që ndodhi sot në qendër të Tiranës. “Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pak minuta më parë, ku rreth orës 11:35, në ven...
Aksident automobilistik në Tiranë! Autobusi përplaset me 9 automjete. 6 të plagosur.
Një aksident i rëndë ka ndodhur në kryeqytet, ku një autobus i linjës së ‘Unazës’ është përplasur me të paktën 9 automjete. Përplasja ishte aq e fortë sa u përfshinë zinxhir automjetet në aksident...
Nëna dhe foshnja shpëtohen në Maternitetin e Tiranës, mjekët bëjnë mrekullinë
TIRANË– Rastet e suksesit në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë nuk janë të izoluara. Një nënë me foshnjën e saj kanë shpëtuar mrekullisht falë ndërhyrjes së ekipit mjekësor të këtij spitali ...
Arrestohet Alda Klosi, zyrtarja që i vodhën 400 mijë euro! Tre akuzat e çojnë në qeli…
Policia e Tiranës arrestoi dje në mbrëmje zyrtaren Alda Klosi, ish-shefen e kabinetit të Arben Ahmetaj, e cila doli në skemë pas arrestimit në 7 janar të pastrueses së shtëpisë. Pastruesja e shtëp...
Aksident utomobilistik/ Një 35 vjeçar, pasagjeri, humb jetën në hyrje të Tiranës.
Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar mëngjesin e sotëm në hyrje të Tiranës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Kastriotët” pranë Kthesës së Kamzës, ku dy makina janë përplasur me ...
Në ish Bllok sekuestrohen armë e kokainë, dy të arrestuar në Tiranë
Dy persona janë arrestuar në Tiranë pasi gjatë kontrollit iu gjet një sasi kokaine dhe një armë zjarri pistoletë. Policia thotë se arrestimi i tyre është kryer në zonën e Ish-Bllokut në kryeqytet,...
Që sot Gjykatë Apeli, për gjithë vendin, do të ketë vetëm në Tiranë.
Nga sot futet në fuqi harta e re gjyqësore. KLGJ u ka dërguar vendim të formës së prerë Gjykatave të Apelit në rrethe dhe duke nisur nga sot ato do të mbyllen dhe do të funksionojë vetëm një Apel ...
Krimi përgjon rrugët, miqtë dhe armiqtë. Çmontohen 155 kamera kriminale në Tiranë.
37 persona janë vënë nën hetim nga policia e Tiranës për vendosjen e 155 kamerave të sigurisë të cilat u çmontuan dhe sekuestruan së fundmi në fazën e nëntë të operacionit ‘Fijet’. Aksioni për çmo...
Vepra penale që nga i dehur në timon e deri të ngacmimi seksual: Arrestohen 11 persona në Tiranë
11 persona janë arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale, nga ngacmimi seksual, vozitja e automjetit në gjendje të dehur deri te shkelja e masës së sigurisë “Arrest në shtëpi”. Materialet...