Etiketa: is_tag

Covid 19/ MSh: Në 24 orët e fundit humbin jetën 2 pacientë, 152 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë bën me dije rastet e të prekurve me Covid 19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit mësohet se janë 152 të infektuarit dhe 52 të shëruarit. Po ashtu konfirmohet se kanë hu...
Pak më parë/ Aksident tragjik në rrugën Elbasan- Tiranë. Humbin jetën dy vajza.
(Foto nga vendi i ngjarjes) Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak në aksin rrugor Tiranë – Elbasan Ora 21:20 – Drejtuesit të automjetit tip ‘Benz’ me targa AA209AD,  që shkaktoi aksidenti...
COVID19/ Rriten infektimet në 24 orët e fundit: 153 raste të reja dhe 4 viktima
(Foto Arkiv) Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 847 testime prej të cilëve 153 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet ...
COVID19/ Shqipëria në 24 orët e fundit: 135 raste të reja dhe 6 viktima
Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë humbur jetën 6 perosna janë regjistruar 135 raste të reja dhe 94 qytetarë janë shëruar. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është: 33 raste në...
Pse i pezullon vizat Greqia, për shkak të Covid apo për shkak të tensioneve me Turqinë.
Ambasada e Greqisë në Tiranë ka pezulluar procesin e dhënies së vizave. Lajmi është dhënë nga vetë ambasada greke në vendin tonë me anë të një postimi në rrjetet sociale. Sipas ambasadës shka...
Sot COVID/ Humbën jetën 6 pacientë; gati 1 në 10 të testuar rezulton i infektuar
  Ministria e Shëndetësisë tha sot se në 24 orët e fundit janë kryer 812 testime prej të cilëve 93 janë konfirmuar si raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Co...
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ Konfirmohen 32 fluturime për nesër, e hënë.
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se për ditën e hënë, 31 gusht, janë konfirmuar 32 fluturime në destinacione të ndryshme. Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” kërkon nga pasagjerët ...
COVID19/ Këta 24 orë janë Infektuar 168 persona dhe humbiën jetën 4 pacientë.
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë infektuar 168 persona. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 15 raste në Lezhë, 13 raste ...
COVID19/ Rekord infektimesh, në 24 orët e fundit dy viktima dhe 158 raste të reja.
Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë kryer 864 testime dhe janë konfirmuar 158 persona pozitivë me COVID-19, gjithashtu janë shëruar 57 pacient. Ministria e  Shëndetësisë raporton për dy vikti...
COVID19/ Humb jetën Alfred Koçi, 40 vjeç, specialist i Arsimit Tiranë; pak ditë pas të jëmës.
Specialisti i Drejtorisë Arsimore në Tiranë, 40-vjeçari Alfred Koçi ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e hidhur e bën të ditur drejtoresha e Zyrës Arsimore të Tiranës, e cila the...