Etiketa: is_tag

Qytetarët kanë njohur personin ‘në kërkim’ dhe kanë njoftuar policinë
( FOTO: Albert Gjonpalaj) Nuk ka ndodhur shpesh ajo çfarë ndodhi sot në rrugën ‘Teodor Keko’ në Tiranë: Qytetarët tek po pinin kafe në një bar kanë pikasur portretin e një të riu që ishte shpal...
Ka prova se 26 vjeçari u vra dje nga dy djemtë e pronarit të vilës ku po punonte/ Policia
Një e shtënë arme në Rrugën ‘Myslim Shyri’ ( siç u tha dje, por sot policia thotë se është rruga ‘Muhamet Gjollesha’) tronditi dje gjithë kryeqytetin. Në orët e para të paradites, në rrethana krej...
Rënia e skelave, vdekja e 2 punonjësve, arrestohen dy drejtuesit teknikë, Skela Syla në kërkim
Një ditë pas tragjedisë ku dy punëtorë humbën jetën pas rrëzimit të një skele në këtë pallat, policia ka arrestuar dy punonjës të firmave private që po kryenin punimet. Ndërsa administratori i kom...
Tragjike në Tiranë: 2 punëtorë humbin jetën, 5 bien nga skelat e një pallati në rinovim.
Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Faik Konica’ në Tiranë i cili po rikonstrukturohet, nga skelat e së cilit ranë 5 punëtorë, humbën jetën dy punëtorë dhe u plagosën tre të tjerë. Ata ishin duke pun...
Mbështetësit e Partisë Socialiste hapin derën e Bashkisë Kamzë, pa rezistencë.
Dera e Bashkisë së Kamzës është hapur me forcë nga militantë të Partisë Socialiste. Edhe pse ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu kishte deklaruar se nuk do të dilte nga zyra, me të mbaruar orari zyrtar ...
Reportazh: Shëngjergji i Tiranës që vetë po kthehet në ‘kryeqytet’ tjetër.
Vetëm 1 orë nga Tirana, mes një peizazhi që gjelbëron në pranverë dhe harbon me ngjyrat më të bukura në vjeshtë, ndodhet Shëngjergji, një nga bukuritë më impresionuese të Malësisë së Tiranës. Nga ...
Humb jetën Alma, bashkëpronare e Argjendarisë në Bllok ku ndodhi shpërthimi në 15 korrik
Shpërthimi i një bombole me hidrogjen në bodrumin e një argjendarie në zonën e ish-Bllokut, la 4 të plagosur dhe krijoi panik te qytetarët. Argjendaria në të cilën ndodhi shpërthimi është në pr...
Veliaj nxjerr fotot e Teatrit të degraduar: Pse seksioni i kulturës në parti duhet ta mbajnë peng akoma?!
Pas zhvillimeve më të fundit në Teatrin Kombëtar, ku artistë e punonjës të administratës së bashkive të djathta të mbështetur edhe nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, hynë brenda sallës së shfaqjeve, ...
FBI fillon trajnimin në SHBA të prokurorëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit, politika e këtushme në alarm
Shënim i ditës/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kujdesen për të gjitha detajet e ngritjes së institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë që në shtator të nisë me kapacitet të plotë “gjue...
Transformatori i energjisë shpërthen në Tiranë, një i vdekur e dy të plagosur.
Një transformator i tensionit të lartë ka shpërthyer sot në autostradën Tiranë – Durrës. Një nga tre punëtorët që po punonin për riparimin e një defekti në transformator, ka mbetur i vdekur. ...