Etiketa: is_tag

Atentati në Rrugën e Dibrës: Policia vihet në gjurmë të një grabitjeje
Nga të dhënat që po dalin mbi atentatin e sotëm në Rrugëne  Dibrës në Tiranë, ku mbeti i plagosur 28 vjeçari V.K., duket se policia po bie në gjurmë të një krimi të dyfishtë. Nga të dhënat jo- ...
Sot në mëngjes një djalë është plagosur me armë në Rrugën e Dibrës
  Banorët e rrugës së vjetër të Tiranës kanë njoftuar Policinë mbi disa të shtëna me armë që janë dëgjuar. Policia është vënë në “gjueti” dhe ka konstatuar se një djalë kishte mbetur i pla...
Mbrëmë më mesnatë dy të rinj u plagosën me armë në Tiranë.
  Afër mesnatës, rreth orës 23:30, dy persona kanë mbetur të plagusr nga të shtënat me armë në zonën e jug perëndimore të Tiranës. Mësohet se të plagosur kanë mbetur shtetasit me inicialet...
Tirana, në zonën e Pazarit të Ri, sot është pa energji elektrike.
  OSSHE ka dhënë njoftimin se sot një pjesë e Tiranës nuk do të furnizohet me energji elektrike. Zona e 'Pazarit të Ri' nuk do të ketë energji; preket më shumë zona mes rrugëve 'Qemal S...
Mbrëmë në Tiranë- spektakli i famshëm “Miss Universe Albania”. Bukuroshja fituese, Blerta Leka. FOTO
  Mbrëmë, në praninë e mijëra ‘fansave’, në Pllatin e Kongreseve u zhvillua “Miss Universe Albania”, një spektakël tashmë me traditë edhe në vendin tonë. Spektakli u zhvillua nën drejtimin...
Temperatura të larta mbi 40, ujë me kursim, emergjenca shtetërore.
Pas thirrjes që bëri kryetari i Bashkisë së Tiranës për kursimin ujit të pijshëm, një tjetër zyrtar shtetëror i kryeqytetit ka shpallur ‘emergjencë’ për temperaturat e larta. Prefekti i Tiranës...
Shpejtësi e frikshme në rrugën Vorë- Tiranë. Humb jetën shoferi
Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në rrugën dytësore Vorë-Tiranë. Një kamion është përplasur me një veturë të tipit Ford. Si pasojë ka humbur jetën drejtuesi i veturës, 35 vjeçari ...
Kryetari i PDIU, Idrizi, mbetet jashtë Parlamentit.
Ka mbetur ora e fundit e luftës për mandate parlamentare. Tanimë në sallat e mbyllura ku numërohen kutitë e votimit. 'Odiseja' e një mandati u zgjidh në Shkodër, ku PD fitoi mandatin e pestë. P...
E FUNDIT: Në Tiranë ndryshon rezultati, LSI shton një mandat
Në rezultatet e fundit nga numërimi i votave në zgjedhjet parlamentare të mbajtura dje, PS vazhdon të kryesojë me 73 mandate, PD ka ra për një mandat dhe LSI ka shtuar një. Rezultatet janë publ...
Tërmet i lehtë në Tiranë
Në ora 16.15 në kryeqytet është ndier një lëkundje e lehtë tërmeti. Nga shërbimet sizmiologjike raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 ballë Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilo...