Etiketa: is_tag

Nuk kalohet para Drejtorisë së Policisë së Tiranës; mund të arrestohesh menjëherë.
Në Tiranë ka nisur edhe arrestimi i qytetarëve që kërkojnë lirimin e të arrestuarve të Revoltës së Kukësit. Madje mund të ndodhë që edhe pse ndodhesh rastësisht aty pranë, të arrestohesh në vend e...
Minatorët protestojnë para selisë së qeverisë, përplasen me policinë. “U mbush kupa! Duam kryeministrin këtu…”
Situata është tensionuar vetëm pak minuta pasi ka nisur protesta e minatroëve para selsië së kryeministrisë në Tiranë. Minatorët kanë bërë thirrjen: "U mbush kupa, mjaft! Qeveri dil nga bunkeri...
Pronari i servisit të celularëve prodhonte bomba; sot u arrestua në spital.
Gentian Hoxha mbeti dje i plagosur nga një shpërthim i fuqishëm që ndodhi brenda dyqanit të tij të celularëve. Ai punonte i vetëm në tryezën e punës, kur rreth orës 10:40 në dyqan ndodhi një sh...
Mëngjesi i parë i vitit me borë në Tiranë. Këtu është ‘bukuri’, por në zonat malore ka krijuar probleme.
(FOTO: Mëngjesi heret në rrugët e Tiranës. Foto: Top Channel)/ Fëmijët nuk kanë mundur ta 'kapin' tokën të zbardhur nga bora, edhe pse prindërit i zgjuan më herët. Por edhe qytetarë të tjerë ka...
Jeane- Claude Junker, asnjë afat, veç metafora dhe batuta në Tiranë
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, përmes alegorisë ka dhënë mesazhe të qarta për Shqipërinë se nuk ka afat kohor për negociatat me BE, në konferencën e përbashkët për shtyp me...
Revolveri, shpata, etj., të Isa Boletinit mbërrijnë nga Tirana në Prishtinë
Armë dhe gjëra personale të Isa Boletinit të ardhura nga Tirana do të ekspozohen në Prishtinë. Në “Ekspozitën Bazë” e cila do të hapet në Muzeun e Kosovës nga 23 shkurti, do të ekspozohen artef...
FOTO: Aksident i frikshëm në Tiranë, ‘çmendet’ makina mes lëvizjes dhe njerëzve
Ka shpëtuar për mrekulli pa marrë jetë njerëzish ky aksident I frikshën pranë Kopështit Botanik në Tiranë. Makina tip Mercedes ka ‘lajthitur’ papritu duke u përplasur në borduret e rrugës dytësore...
Burri që u gjet pa jetë në ish-bllok, është biznesmen dhe është vrarë me armë zjarri
Viktima që mbeti i vrarë me armë zjarri sot në mbrëmje  në Tiranë është biznesmeni Memli Begalla, 64 vjeç, me disa aktivitete biznesi. Rreth orës 21:00, në Sallën Operative të Policisë një tele...
Një burrë gjendet i vdekur në ish- bllok, Tiranë
-Forcat e  Policisë sapo kanë mbërritur në Rrrugën ‘Nikolla Tupe’- Një burrë rreth 50 vjet  është gjetur i pajetë pak më parë në kryeqytet, në rrugën “Nikolla Tupe”, në zonën e ish “Bllokut”. D...
Të gjitha rreziqet mbi mësuesit dhe akademikët: Një mësuese plagoset nga suvaja e klasës.
Në shkollën 9 vjeçare "Osman Myderizi" në Tiranë sot, gjatë orës së mësimit, ka rënë suvaja e tavanit të klasës. Ngjarja regjistrohet në valën e protestave të pedagogëve të Universiteteve mbi r...