Etiketa: is_tag

Të shtëna me armë mes një grupi kriminal dhe policisë në kufirin Shqipëri-Kosovë
Këtë të premte janë shënuar të shtëna me armë në kufirin Shqipëri-Kosovë, mes një grupi të strukturuar kriminal të transportit të emigrantëve të paligjshëm dhe punonjësve të policisë në Morinë. ...
Si në filma ‘Western’ në Qafë Thanë, trafikantët betejë mes grupeve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri
Qe ne ora 5 te mengjesit Pogradeci, sidomos zona turistike e Tushemishtit, eshte zgjuar nga beteja me arme zjarri mes gruoeve te trafikanteve te droges. Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe k...
Trafiku i rënduar ‘për në Veri’ identifikon zonat katolike të vendit.
Koment/ Disa media kanë transmetuar një lajm për bllokimin e trafikut ' në dalje të Tiranës drejt Veriut'.  Por sigurisht, gazetarët e pamëuar dhe drejtuesit e tyre nuk kanë mundur ta zhvillojn...
Blic anti-drogë në Evropë: çmontohet grupi shqiptar
-Forcat policore të Belgjikës, Francës, Italisë dhe Holandës kanë kryer 61 urdhra arresti kundër një grupi kriminal shqiptar: janë edhe 8 italianë- Nga: Luca Sablone / Një grup kriminal i rr...
Policia: “Ju që shkoni sot për Durrës, kaloni më mirë nga Elbasani, Vora nuk kalohet.
Apeli i policisë që në mëngjes është ky: Kush s’ka destinacion Gjirin e Lalzit, më mirë t të kalojë nga Ndroqi ose nga Kërraba. Policia Rrugore ka kërkuar nga drejtuesit e makinave që të devijo...
Trafiku i rënduar u jep shkas ‘të fortëve’ të ushtrojnë terror.
Një situatë e pakëndshme e shkaktuar si pasojë e trafikut të shumtë ka ndodhur pasditen e sotme në kryqëzimin e Lezhës, në rrugën që të çon në plazhin e Tales. Si pasojë e trafikut të rënduar, dis...
Mos u nisni sot për në Gjirin e Lalzit, edhe autostrada e Durrësit është e bllokuar.
Të gjithë kanë zgjedhur fundjavën për në plazh. Por sot do e keni të vështirë të shkoni te Gjiri i Lalzit nga Tirana. Rruga është bllokuar nga fluksi i madh i automjeteve. Policia njofton drejtues...
Një “trafikant” me fëmijët pa bukë; “shpejt prangat!”.
Nga Laert Skiro/ “Trafikanti” i akuzuar për trafikim influencash dhe droge, quhet Ardian Loci. Deri pardje ishte shofer në Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Policisë së Shtetit. Tani ndodhet në...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen shtetërisht të plantacioneve të drogës dhe transpor...
Updated/ Kapen 99 persona dhe 5 tonë kokainë. Mes tyre edhe shqiptarë, dyshohet si grupi i Balilit
/Updated/ Ky  dyshohet si grupi i Klement Balilit, Sarandë Një operacion policor në veri të Italisë, rezultoi me 99 të arrestuar, shqiptarë, grekë dhe italianë. Në përfundim të Operacionit n...