Etiketa: tropoje

Shembet një galeri e minierës së kromit në Tropojë, humb jetën minatori 41-vjeçar, dy të tjerë të bllokuar
Një minator ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të bllokuar në Tropojë në fshatin Lajthizë. 'Më datë 19.03.2022, rreth orës 11:55,  në fshatin Lajthizë është shembur një galeri, k...
Frikë nga Haklajt?!/ Masa të forta sigurie për Berishën në vendlindje Tropojë, truprojat krah më krah
Demokratët duket se kanë vendosur që të mbrojnë me trup ish-kryeministrin Sali Berisha teksa futet për të mbajtur “Foltoren” e Tropojës. Siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme, truprojat por edh...
Yuri Kim në Tropojë/ Mesazhi: E gëzueshme për mua të “kthehem në shtëpi” në malësitë e Shqipërisë
Ambasadorja amerikane Yuri Kim rikthehet për të dytën herë brenda vitit në Bajram Curri të Tropojës. Kjo vizitë sipas saj vjen si një premtim i mbajtur se ajo do ta hante atje Darkën e Falender...
LSI vetëm 12 vota në Tropojë, befasitë në Rrogozhinë, Divjakë dhe Skrapar
Zgjedhjet e 25 prillit konfirmuan edhe një herë Partinë Socialiste subjektin politik më të madh në Shqipëri dhe fituese të zgjedhjeve, por në rang bashkish ka befasi dhe surpriza,përmbysje, rrije ...
Tropojë/ Shpëtojnë për bukuri. Merr flakë makina me të cilën udhëtonin Inva Mula dhe Ermal Mamaqi (VIDEO)
Një furgon me të cilin po udhëtonin aktori Ermal Mamaqi dhe sopranoja Inva Mula është djegur në Tropojë. Në një video të publikuar nga shkrimtarja Mirela Sula duken flakët që kanë përfshirë fur...
CoVid-19/ Virusi mbërrin edhe në skajin më verior, në Tropojë; numri në vend arrin në 174.
  Ka shkuar në 174 numri i të infektuarve me covid-19 në vend, dhe në hartë përfshihet edhe Tropoja, ky ësht9 lajmi i parë për sot. Instituti i Shëndetit Publik informoi për situatën më t...
Dy turistë belg u shpallën të humbur në Theth, por u gjetën në Tropojë
Dy turistë belg të cilët ishin raportuar të humbur prej disa orësh, u gjeten në Tropojë. Bujtina ku ata po qëndronin në Theth kishte ngritur alarmin për dy turistët të cilët kishin dalë për të ...
Shkodër- Tropojë: Policë dhe nëpunës të Bashkisë, autorë krimi kundër shkollave dhe qendrave të votimit.
I vunë flakën shkollës “Shejnaze Juka”, e cila shërben si KZAZ nr 3., në Shkodër, policia arreston 5 persona, dy prej të cilëve janë punonjës Bashkie. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e...
“Tentativa për të marrë peng Metën në Tropojë”/ Artan Hoxha zbardh detajet tronditëse. Video nga viti 2000.
Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me vizitën që presidenti Meta ka zhvilluar një ditë më parë në Tropojë. Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha kthehet pas në kohë...
Aksident i rëndë automobilistike në rrugën e HEC Fierzë; humb jetën një punëtor.
Makina mikrobus  me të cilin udhëtonin punonjësit e HEC-it Fierzë sot në mëngjes, është aksidentuar rëndë. Për pasojë, raportohet se deeri ka humbur jetën një person, Dem Oruçi, dhe janë plagosur ...
Faqja 1 prej 212