Një minator ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të bllokuar në Tropojë në fshatin Lajthizë.

‘Më datë 19.03.2022, rreth orës 11:55,  në fshatin Lajthizë është shembur një galeri, ku për pasojë ka humbur jetën një shtetas A. D., 41 vjeç, banues në Tropojë dhe dyshohet se brenda saj janë  bllokuar dhe dy punonjës. Grupi hetimore dhe ambulaca ndodhen në vendin e ngjarjes, për t’ju ardhur në ndihmë personave të bllokuar.’- njofton policia.