Etiketa: is_tag

FOTOLAJM/ Nga takimi me Erdogan dhe nënshkrimi i marrëveshjeve mes dy vendeve, Rama ndan pamjet nga vizita e djeshme në Turqi
Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga vizita e djeshme në Ankara, ku u prit nga Presidenti Turk Rexhep Tayip Erdogan në kompleksin presidencial në Ankara. ...
Rama mbërrin në Ankara, Vizitë pune në Turqi/ Agjenda e takimeve.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama ka mbërritur të martën në një vizitë pune në Ankara, Turqi. Shefi i qeverisë do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Ndalesa e...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Ndalesa e parë e Kryemi...
Rama për ministrin e Jashtëm turk: ‘Një prej mendjeve më të mprehta që kam pasur privilegjin të njoh!’
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nga takimi në Kryeministri me ministrin e jashtëm turk Hakan Fidan. Kreu i qeverisë deklaron se Fidan është një prej mendjeve...
Ministri i Jashtëm turk në Tiranë: Pastroni mbetjet e fundit të FETO-s në Shqipëri
Ministri i Jashtëm turk, Hakan Fidan ndodhet në një vizitë në Tiranë, ku u prit nga homologu Igli Hasani. Më tej, ai do të zhvillojë një takim edhe me kryeministrin Edi Rama. Në konferencën për sh...
U ekstradua nga Shqipëria me kërkesë të palës turke, bosi i kriptomonedhave dënohet me 11 mijë vjet burg
CEO i Crypto Exchange Thodex është dënuar me 11.196  mijë vjet burg nga një gjykatë turke për krime të shumta duke përfshirë mashtrimin, udhëheqjen e një organizate kriminale dhe pastrim parash, s...
Zoti nuk bëri dallim mes turqve dhe grekëve
Frrok Çupi Kësaj here zoti u rrokullis nga qielli në formën e stuhisë dhe iu sul Turqisë e Greqisë. Ujërat kanë tmerruar të gjallë e të vdekur. Të vdekurit po shkulen nga toka ndërsa të gjallët...
Tronditet Turqia: Sulmohet me armë konsullata suedeze, plagoset rëndë një punonjëse
  Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Turqi, ku raportohet se një sulm me armë ka ndodhur në konsullatën suedeze në Izmir, sipas autoriteteve një punonjëse është pla...
Turqia heq veton/ Stoltenberg: Erdogan do të mbështesë anëtarësimin e Suedisë në NATO
Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të hënën se Turqia ka pranuar të mbështesë anëtarësimin e Suedisë në aleancën ushtarake. Stoltenberg, Erdogan dhe kryeministri suedez Ulf Kristersson u takuan ...
Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ulni tensionet! Forca të reja do t’i vijnë KFOR-it edhe nga Turqia
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë vizitës në Turqi i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë për të ulur tensionet e vazhdueshme në 4 komunat e veriut. Stoltenberg d...