Etiketa: is_tag

Rrëzohen batuta, në anën tjetër maten peshat
Nga: Laert Skiro/ Çadra e protestuesve në Bulevardin e Madh të Tiranës tashmë ka marrë kuptimin e balancueses mes asaj që po ndodh në politikën e vendit dhe asaj që është gati të lindë. E vendo...
Gazetari Artur Çani zbulon skemën: Erion Veliaj, në Tiranë ndodhet vetëm 9 ditë në muaj, por shfaqet çdo ditë në punë në Tiranë. Magji?!
  -Gazetari Artur Çani, i njohur si nga gazetarët më punëtorë dhe të besuar investigativ, ka zbuluar skemën se si Erion Velia,, kryetar i Bashksië Tiranë, punon vetëm 9 ditë në Tiranë, por...
BIRN tregon si u censurua media mbi një krim shtetëror; vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj
    Nga Lindita Çela/ BIRN Emisioni investigativ Publicus në "Vizion Plus" tërhoqi vëmendjen javën e kaluar me episodin e tij të dytë, ku ekspozoi gënjeshtrat e qeverisë mbi aftësit...
Kush hesht në vajin për vrasjen e 17-vjeçarit në Landfillin e Sharrës?
Nga Leart Skiro   Ardit Gjoklaj u vra të dielën në “fushën e plehrave” në Sharrë. Tani nuk quhet më “fushë e plehrave”, por ka një emër modern në gjuhë të huaj “Landfill”. Siç  ka ed...