Etiketa: is_tag

Nis viti i ri shkollor/ Veliaj: Nga ora 07:00 deri në 09:00 ndalohet qarkullimi i mjeteve të transportit të mallrave në Tiranë
Nga e hëna, asnjë mjet i transportit të mallrave, kryesisht ushqimore, që furnizojnë supermarketet e Tiranës, nuk do të qarkullojë në orarin 07:00 – 09:00 të mëngjesit. Me nisjen e vitit të ri shk...
PS fitoi Rrogozhinën, Veliaj: Ky rezultat u jep përgjigje të gjithëve
Drejtuesi politik i qarkut Tiranë, Erion Veliaj, ka reaguar pasi Edison Memolla fitoi Bashkinë e Rrogozhinës. Sipas Veliajt, ky është një rezultat i cili i jep përgjigje të gjithëve. Ai thekon ...
Numërohet edhe kutia e fundit në Tiranë, Veliaj 60 mijë vota më shumë se Këlliçi!
Janë numëruar të gjitha kutitë e Bashkisë Tiranë teksa fitues me një diferencë të thellë konfirmohet Erion Veliaj. Bëhet fjalë për 16 mijë vota kundrejt 10,0351 që ka arritur të marrë Belind Kë...
Pas çdo kutie, Veliaj thellon fitoren, po shkon 40 mijë vota para Këlliçit; çfarë nuk ka ndodhur
  Erion Veliaj vijon të thellojë rezultatin e fitores në Tiranë, Pothuajse në çdo kuti votimi që numërohet, kryebashkiaku Veliaj rrit diferencën ndaj Belind Këlliçit. Nga të dhënat e fund...
Sondazhi i Piepoli: Veliaj fiton thellë në Tiranë, me 53% të votave
Erion Veliaj vijon të mbajë avantazhin e thellë me rivalin e tij kryesor për garën për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi. Kandidati socialist, njëherazi kryetar aktual, ka qëndruar në të njëjtat ...
Veliaj sot në GJKKO, seanca e parë mbi padinë ndaj Berishës për shpifje.
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka paditur Sali Berishën për shpifje. Kryebashkiaku është paraqitur ditën e sotme në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin d...
Veliaj ofron të blejë vilat e famshme të Lalëzit me 60 euro metri katror si shtëpi fëmijësh.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, komentoi koston e ndërtimit të 40 shkollave të reja në Tiranë, te cilat jane sulmuar nga opozita. Në një intervistë për Spotlight në Vizion Plus, V...
Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, Veliaj: Tani, për pak,nisin punët voluminoze.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dha detaje sa i takon punimeve për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Gjatë një interviste në ABC NeWs, Veliaj u shpreh se aktualisht është punuar pë...
Rama për Tiranën: ‘Përgëzoj Erionin për drejtimin, për punën dhe për optimizmin e tij të pashërueshëm!’
Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kryebashkiakun Erion Veliaj për punën e bërë në Tiranë dhe për optizmin e pashërueshëm siç e cilësoi ai. Duke folur në prezantimin e strategjisë së zhvillimit t...
Ndizen dritat në Kalanë e Tiranës! Veliaj: ‘Sot në Bruksel morëm stafetën që vitin tjetër të jemi “Qyteti Europian i Sportit”
Mbrëmjen e sotme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me fëmijët dhe banorët e zonës, ndezi dritat e Pemës së Krishtlindjes te Kalaja e Tiranës, një nga hapësirat më të bukura dh...