Etiketa: is_tag

Veliaj: Bulevardi i Ri po pengohet nga fëmijë të llastuar politikanësh dhe ‘të fortët’.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka komentuar përfshirjen e PD në protestat tek Bregu i Lumit. Duke folur në konferencën “Smart City Solution”, Veliaj deklaroi se politikanët e llastuar...
Veliaj: Banesa sociale dhe bonos qiraje- kjo është oferta për Bregun e Lumit. ‘Nuk lejojmë ‘astirizim’ të vendit’.
Banese sociale dhe bonos qiraje. Kjo është oferta e kryebashkiakut Veliaj për të gjithë banorët që kanë ndërtuar në gjurmën apo në shtratin e lumit dhe që preken nga projekti për Bulevardin e ri....
Demokratë e socialistë, nesër në sheshet e Tiranës, 100 ditë para votimeve, 100 kandidatë për zgjedhjet / Veliaj
Erion Veliaj, kryebashkiaku aktual i kryeqytetit do të shpallet nesër, e shtune, edhe zyrtarisht si kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 30 qershorit. Zoti Velia...
Reportazh/ Dita e Verës në Tiranë një ditë pas dhunës. Veliaj: Tirana ‘ çdo gjë xixë për nesër’
Protesta e së shtunës që u konsiderua ’e dhunshme’ nga Policia e Shtetit, i parapriu festës së Ditës së Verës, të shtyrë nga Bashkia e Tiranës më 17 Mars për shkak të motit të keq. Pllaka të sh...
Asambleja e PS-Tiranë, Veliaj i vetmi kandidat. Rama: Ne në zgjedhje, edhe pa opozitën.
Kryeministri,  njëkohësisht kreu i PS, Edi Rama ka mbledhur Asamblenë e Partisë Socialiste në Tiranë tek Katedralja e Kishës Ortodokse, për të diskutuar mbi zgjedhjet e ardhshme lokale, që do të m...
Veliaj: Mos vandalizo, Tirana nuk harron! S’ka më kthim pas tek huri e druri!
Menjëherë sa janë vënë re dëntimet e pemëve dhe ambientit gjatë protesës së opozitës politike, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Veliaj shprehet se do ‘riparohen’ shpejt,...
Konfirmon Rama: Erion Veliaj, mandatin e dytë në krye të Bashkisë, Tiranë.
Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, të dy së bashku ishin të pranishëm në prezantimin e projektit për ndërtimin...
Bashkia e Tiranës, padi të dytë ndaj Lulzim Bashës: “I ka dhënë leje vetes për një kat shtesë’ në pallatin ku banon.
Bashkia e Tiranës ka dërguar në Prokurori një padi të dytë për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka nënshkruar padinë për shpërdorim të dety...
I persekutuari dhe persekutori- prapë në protestë politike, shekulli 21!/ Veliaj
Edhe pse kemi lënë pas vitet e egra të diktaturës kur persekutori dhe i persekutuari jetonin nën një çati, edhe pse kaluam tre dekada në post- diktaturë dhe arritëm në shekullin 21, prapë kur ësht...
LSI- si ujku i përrallës, po hyn nga dritarja për në qeverisjen ‘Rama’.
Koment: Veritas/ Lëvizja Socialiste (LSI), ose u lodh në opozitë, ose e plotësoi ciklin ‘biologjik’ të teatrit si opozitë. Ka ardhur koha që të shtrojë rrugën për në qeverinë e radhës. Tani që ...