Etiketa: is_tag

Veliaj takon banorët e ‘Astir’. Mund të rritet vlera e bonusit, tha- dhe ‘banesa për gjithë jetën’.
  Kryetari i Bashkisë i Tiranës, Erion Veliaj shtrëngoi sot duart me banorët e zonës së Astirit, duke e futur çështjen e zgjerimit të Unazës së Madhe në rrugën e zgjidhjes. Kështu deklaron...
Në Unazën e re proteston Euroloto/ Erjon Veliaj.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, duke biseduar me banorët e Vaqarit për buxhetin 2019, ka cekur edhe punët me ndërtimin e Unazës së re dhe protestat. Ai ka thënë para tyre se nuk mund...
Gjyqi i parë për ‘shpifje’, fiton Erjon Veliaj. Basha: “Opozita nuk e mbyll gojën’. Veliaj: ‘Do të blej kompjuterë për shkollën…’.
Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka dënuar sot Partinë Demokratike për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Vendimi u mor sot paradite dhe sipas verdiktit të gjykatë...
Erion Veliaj për vendimin e Ilir Metës: ‘Pritëm 40 vjet, presim edhe 40 ditë’ për Teatrin e ri
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, e cilëson zhgënjim vendimin e Presidentit Meta për të kthyer ligjin që do t’i jepte Tiranës një Teatër të Ri, modern, i projektuar nga një prej arkite...
100 like dhe 100 komente për Teatrin e Ri
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Thuhet se është ende një projektide. Nderkohe, Artisti i Madh Robert Ndrenika botoi nje takim informues rreth ketij debati me Kryetarin e Bashkisë se Tiranes Erion Vel...
Mashtrimi: Erion Veliaj, në të njëjtën sekondë edhe në Tiranë edhe në Abruzzo, Itali
Në sa vende mund të ndodhet Erjon Veliaj, kryetar i Bashkisë Tiranë, në të njëjtën kohë? Këtë pyetje shtron ‘Lapsi.al’ që ka investiguar veprimet prej magjistari të kryetarit të Bashksië së Tiranë...
KATËR ERIONË DHE NJË VELIAJ
Nga Agim Xhafka/ Fb/ Sot u ktheva nga Ohri drejt Orikumit. Në mëngjes sapo i thashë mirë u takofshim recepsionistit të hotelit, më ze rrugën një makinë e Shqipërisë. Bëhu pak më anash,i thashë ,sa ...
I FUNDIT: Erion Veliaj pranon propozimet e LSI për ‘Ujin’. Bie opozita.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, sapo ka pranuar të gjitha propozimet e LSI për ‘Ujin” si kush që të votojë pro- paketës Velija. Pikat e LSI ishin tre; dhe të tre janë të realizueshme dhe të pam...
EMERGJENCË PËR UJIN NË TIRANË. “FQINJ, TROKIT TE FQINJI….”!
Në ditën më të nxehtë të vitit, sot temperatura ka kapur 40 gradë C, mungon uji në familjet e Tiranës. Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj është detyruar të japë sinjalin SOS sidomos për personat...
Presidenti Nishani humb gjyqin me Erion Veliajn
Presidenti Bujar Nishani ka humbur gjyqin ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Gjyqtarja Arjana Liço ka rrëzuar padinë e Nishanit si të ‘pa bazuar në prova’. Kreu i shtetit paditi një vit më parë Eri...