Etiketa: is_tag

Vdekja e Prigozhin, “Wagner” kërcënon Kremlinin: Bëhuni gati, po vijmë!
Wagner ka bërë fajtore Moskën për vdekjen e liderit të tyre, Yevgeny Prigozhin duke i cilësuar si “tradhtar”.  Edhe pse shkaku i rrëzimit të avionit është ende i paqartë, thuhet se ai u shkaktua n...
Prigozhin bie në ujdi me Putin, trupat e Wagner ndryshojnë kurs, s’shkojnë drejt Moskës.
Kreu i Wagner ka rënë dakord për të de-eskaluar situatën në Rusi. Përmes një mesazhi audio lëshuar luftëtarëve të tij, Prigozhin kërkoi nga trupat e Ëagner të kthehen në bazat e tyre për të “sh...
Marshimi i shpejtë i Wagner, Moska përgatitet për luftë.
Moska po përgatitet për luftë, kamionë me rërë kanë bllokuar hyrjen e qytetit dhe barrikada janë ngritur për të parandaluar hyrjen e mercenarëve të Ëagner në qytet. Shefi i Wagner-it, Yevgney P...
Ushtarët e Wagner braktisin misionet në Afrikë e Siri, i bashkohen rebelimit në Rusi
Mediat e huaja raportojnë se ushtarë të Grupit Wagner kanë lënë misionet e tyre të vazhdueshme në Afrikë dhe Siri për t’iu bashkuar grushtit të shtetit kundër presidentit rus Vladimir Putin. Kjo k...
Helikopterët e ushtrisë ruse hapin zjarr ndaj kolonës së Wagner
Karvani ushtarak i Wagner është sulmuar nga helikopterët të ushtrisë ruse. Karvani po udhëtonte përgjatë autostradës M4 jashtë qytetit të Voronezh, raporton Reuters. Kamionët që transportonin a...
Wagner i shpalli luftë, Putin: ‘Thikë pas shpine’ për Rusinë, do ta mbrojmë shtetin tonë nga çdo tradhti
Presidenti rus, Vladimir Putin është duke mbajtur një fjalim të jashtëzakonshëm në Rusi për situatën e krijuar në Rusi nga kërcënimi i grupit Wagner. Presidenti rus akuzoi trupat Wagner si "tra...
Mercenarët e Wanger sulmojnë Moskën, vetëm 400 km larg, cfarë po ndodh?
Mercenarët Wanger po përparojnë gjithnjë e më shumë drejt Moskës ndërkohë që kryeqyteti është në alarm. Tashmë oficerë të policisë me jelekë antiplumb dhe mitralozë janë parë pranë hyrjes së autos...
Rudi: Komandanti i forcave mercenare, Wagner, arratiset në Norvegji dhe kërkon azil
Një ish-komandant në grupin e mercenarëve të Rusisë Wagner është arratisur në Norvegji dhe po kërkon azil, pasi ka kaluar kufirin arktik të atij vendi. Lajmi është njoftuar nga CNN që citon po...