Etiketa: is_tag

Ambasadorja Kim me kongresmenët amerikanë shfaqet në kryeministri, Rama publikon foton e Kim me 2 gishtat ‘V’ (Fitore)
Ditën e djeshme, ambasadorja e SHBA Yuri Kim njoftoi se në Shqipëri kishin mbërritur 3 anëtarë të kongresit amerikan me një mbishkrim në rrjetin social “Twitter” ku thoshte se gjatë ditës së sotme...
‘Qytetarë, rrini gati, nesër ka detaje!’, thotë Yuri Kim/ Mbërrijnë më Tiranë 3 anëtarë të Kongresit Amerikan.
Mbërrijnë në Tiranë anëtarë të Kongresit amerikan. Me anë të një njoftimi në rrjetin e saj social Twitter, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka thënë se kishte mikrpitur në Tiranë 3 anëtarë të Kongresi...
Pas Sekretarit Blinken, Yuri Kim mesazh BE-së: Të fillojnë pa vonesë negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
SHBA dhe Bashkimi Europian pajtohen që rajoni i BB i përket BE -së dhe negociatat e pranimit Shqipëri, Maqedoni e Veriut duhet të fillojnë pa vonesë”, ka qenë mesazhi i rëndësishëm i diplomates am...
Yuri Kim thotë se Amerika është serioze në luftën kundër korrupsionit, qeveria juaj ‘të ndërmarrë veprime të vërteta’
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me zëvendëskryeministrin e Shqipërisë, Arben Ahmetaj. Fokus i këtij takimi ishte “dëshira për...
Nis projekti i Skavicës, ditë historike për marrëdhënien e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka publikuar një status në Twitter të shtunën e 2 tetorit, duke e konsideruar nisjen e projektit të Skavicës si një ditë historike për ma...
Çfarë pritet nga Drejtësia? Ulsi Manja takim me ambasadoren Yuri Kim: Asgjë s’na ndal në luftën kundër korrupsionit
Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Në fokus të këtij takimi ishte reforma në drejtësi për të cilën thotë se mori mbështetjen e plotë të dip...
PD nuk ecën dot para me një këmbë në varr/ Yuri Kim
Pa e përmendur me emër por duke e cilësuar si një pengesë, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka “shënjestruar” ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga Departamenti Ameri...
Yuri Kim pas takimit me Bashën: ‘Kush kërkon të vendosë SHBA kundër popullit shqiptar, i themi…
Ka përfunduar takimi i ambasadores amerikane Yuri Kim në selinë e Partisë Demokratike, ku është takuar me kryedemokratin Lulzim Basha. Në prononcimin për mediat, ambasadorja u shpreh se ka bise...
Pas pak minutash, zonja ambasadore Kim do të jetë në zyrën e Bashës
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim do të ketë një takim këtë pasdite në orën 16:00 me Lulzim Bashën në PD. Ky është ballafaqimi i parë ambasadores Kim me Bashën pasi ky i fundit vendosi të përjashtoj...
Yuri Kim reagon pas vendimit për Lallën: Më vjen mirë të shikoj që vihet drejtësia ndaj zyrtarëve të korruptuar
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar mbi vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të dërguar pas hekurave për 2 vite ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe për t’i sekuestruar pasuritë....