Etiketa: is_tag

Shtetet e Bashkuara: Dikush në fshehtësi po bën ‘marrëveshje për të vrarë reformën në Drejtësi’
Ambasadorja Yuri Kim ka çuditur jo pak me një mesazh pasditen e së enjtes. Përmes Twitter, kryediplomatja amerikane thotë se uron që palët të mos kenë bërë ndonjë marrëveshje në kurriz të refo...
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, takohet me këshilltarët e Metës, por jo me Metën. Meta në aktin e fundit për të mos njohur Reformën në Drejtësi.
KOMENT -Presidenti Meta sot beri perpjekjen e fundit per te krijuar trazira ne vend, per te mbajtur anen e opozites dhe te protestave, per te mos e njohur SPAK dhe Reformen ne Drejtesi-  ...
Ambasada ‘zbardh’ takimin e ambasadores Kim me kryeministrin Rama
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka njoftuar mbi takimin qe kishte sot ne mesdite ambasadorja Yuri Kim me kryeministrin Edi Rama. Ajo shkruan: "Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua sot...
Ambasadorja e SHBA në takim me kryeministrin Rama.
  Pak kohe pasi opozitari Basha ka njoftuar se kishte nje takim me ambasadoret e shteteve te BE, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim i ka shkuar në zyrë Kry...
Pas samitit të Zagrebit/ Ambasadorja Yuri Kim: Ne do të vazhdojmë të mbështesim Shqipërinë.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë reagimin e Presidentes së Komisionit Europian Ursula von der Leyen ku shprehet se nuk ka dyshime që vendet e B...
Yuri Kim: “Ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vite më parë, janë duke u përpjekur sërish… dhe shtiren si shpëtimtarë”
Ambasadorja e SHBA në Tiranë tha se ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vetëm disa vite më parë, janë duke u përpjekur sërish – duke përdorur keqinformim dhe propagandë për të fshehur të vë...
Ambasadorja Yuri Kim anulon agjendën e ditës: ‘Mbështes rregullat e qeverisë për COVID-19’
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka anuluar takimin në shkollën e Magjistraturës. Lajmin e ka njoftuar përmes rrjeteve sociale, ambasada amerikane, ku shpërndan edhe një mes...
Rindërtimi: SHBA dhe BE në krah të Shqipërisë, ‘ Shpenzimet do të jenë transparente!’.
Kryeministri Edi Rama mblodhi sot Komitetin Shtetëror të Rindërtimit, ku ishte e pranishme edhe vetë ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Juri Kim. Kjo e fundit deklaroi se do të je...
Yuri Kim: Fajtori nuk duhet të shpëtojë dhe i pafajshmi nuk duhet të vuajë!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim është shprehur se viti 2020 do të jetë një vit i madh për rrugën e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Yuri Kim u ka bërë...
Shtetet e Bashkuara zhbën Metën: ‘Nuk kemi asnjë lidhje me manifestimet e tij’.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim distancohet nga manifestimi i mbajtur mbrëmjen e sotme dhe i thirrur nga Presidenti i Republikës Ilir Meta. Referuar flamurit ame...