Etiketa: is_tag

“SHBA do vijojë të mbështesë Shqipërinë drejt BE”, Kim: Shqiptarët dhe qeveria e tyre meritojnë respekt për kryerjen e ndryshimeve të vështira
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, nëpërmjet një postimi në “Twitter” ka thurur elozhe për progresin që po bën Shqipëria në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bas...
Për zgjedhjet e 14 Majit/ Pas Gjiknurit, Yuri Kim i shkon në zyrë Alibeajt. Po sot takohet edhe me Metën
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, nisi sot një sërë takimesh me drejtues të partive politike kryesore në vend. Takimet nisën në selinë e PS, ku për rreth 45 minuta, ambasadorja Kim zhvi...
Yuri Kim, vizitë në selinë e Partisë Socialiste; gjatë ditës edhe me PL dhe PD.
Ambasadorja ameikane në Tiranë Yuri Kim, ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim në selinë e Partisë Socialiste. Kjo vizitë vjen dy ditë pasi perfundoi afati ligjor në KQZ për regjistrimin e par...
Sulmet kibernetike të Iranit kundër Shqipërisë, SHBA krah/ Yuri Kim: Janë 50 mln dollarë në mbështetje të kësaj lufte.
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, e pranishme në Konferencën “Sfidat e sigurisë kibernetike në Shqipëri” garantoi se SHBA do vijojë të mbështesë vendin tonë në përballimin e sulmeve kib...
Yuri Kim: Plotësimi i Gjykatës Kushtetuese me 9 anëtarë, arritje e madhe për reformën në drejtësi
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas vizitës së sotme në Gjykatën Kushtetuese. Nëpërmjet një postimi në tëitter, kryediplomatja amerikane thekson se plotësimi i Kushtetueses është një ar...
Ambasadorja Yuri Kim, sot vizitë në SPAK, takim me Altin Dumanin
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka mbërritur paraditen e sotme në ambientet e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Kjo vizitë e Kim është e para pas zgjedhjes së kreut të ri t...
Berisha akuzon Yuri Kim se ‘shkeli ligjet e Shqipërisë dhe Amerikës’.
Kryetari i grupit të Foltores i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka dalë ditën e sotme në deklaratën e përjavshme me gazetarët, teksa ka bërë një rezyme të ngjarjeve të ndodhura në vendin to...
Yuri Kim: Media në Shqipëri është e lirë, por a është ajo e pavarur? Ka interesa të forta biznesi që e diktojnë.
  Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një intervistë të dhënë së fundmi, ka thënë se media në Shqipëria është e lirë. Por ajo thotë se nuk është e pavarur, pasi ka interesa të forta biznesi,...
Ambasadorja Yuri Kim takohet me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri. “Presim DefenderEurope2023”
TIRANË- Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një vizitë në Kryeministri. Mësohet se Kim ka qëndruar për rreth një orë në ambientet e Kryeministrisë, ku raportohet se është takuar...
Kot u gëzuan disa, Yuti Kim do të jetë këtu edhe pas mbarimit të mandatit. “SHBA do të mbështesë Reformën në Drejtësi, edhe pse s’ju pëlqen!’, thotë Kim
Ministria e Jashtme njoftopi puiblikun se në janar mbaron mandati i ambasadores amerikane në vendin tonë, Yuri Kim. Sot vetë zonja Kim tha se do të ajo jetë këtu për ca më gjatë. Duke mos dhënë nj...