Etiketa: is_tag

Fjalimi i Ambasadores Yuri Kim në Pritjen e Saj të Mirëseardhjes në Tiranë
President Meta, Kryetar i Kuvendit Ruçi, Ministra të nderuar, deputetë, të ftuar të nderuar: Faleminderit të gjithëve që më jeni bashkuar sonte. Jam e prekur nga pritja e ngrohtë që kam marrë n...
Gramoz Ruçi pret ambasadoren Yuri Kim: 100 vjet parlametarizëm do të thotë edhe nderim për presidentin Willson.
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur në një takim ambasadoren e re të SHBA Yuri Kim. Ruçi ka thënë se falë SHBA Shqipëria sot ka përfituar shumë dhe jo vetëm ka mbijetuar duke i mbajtur g...
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim takoi sot Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela
Ajo premtoi ndihmë teknike të vazhdueshme nga SHBA për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të reformës në drejtësi. Statusi në twitter Gjatë takimit të tyre të parë sot, Ambasadorja...
Fjalimi i parë i Yuri Kim në selinë e Ambasadës: ‘Të mos ketë dyshime’ se SHBA vlerëson Shqipërinë si aleat.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara të ndihmojnë Shqipërinë të bëhet një aleate edhe më e denjë dhe e fortë. Kështu u shpreh ambasadorja e re amerikane Yuri Kim, gjatë konferencës...
Matthew Palmer takohet me Yuri Kim, ambasadore e SHBA: Qëndrimi i guximshëm i Shqipërisë ndaj Iranit… marrëveshja e partive- lajm pozitiv
Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Balkanin Perëndimor, Matthew Palmer u takua me ambasadoren e re të SHBA në Shqipëri, Yuri Kim. Ambasada amerikane bën me dije se dy i...
Zyrtarizohet Yuri Kim; Senati Amerikan miraton ambasadoren në Tiranë.
Yuri Kim ka marrë miratimin nga Senati Amerikan dhe do të jetë ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri. Në muajin nëntor Komisioni i Jashtëm i Senatit  e aprovoi dhe para Komisionit  Kim theksoi se...