Etiketa: is_tag

Aksidenti tragjik në Bullgari: Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpall tre ditë zie
Pas aksidentit të autobusit në Bullgarinë Perëndimore, që mori jetën e 46 personave – mes tyre 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut – dhe 12 fëmijë, qeveria maqedonase vendosi që të shpallet tre d...
Modeli ‘Zaev’ që Albini nuk e ndoqi dot
  Nga Ardit Rada Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili fitoi mbi 20% të komunave në zgjedhjet lokale, sërish mori përgjegjësinë mbi supe duke dhënë dorëheqjen. Pak ditë ...
ZORAN ZAEV ANULON DORËHEQJEN, AUTORIZOHET PËR NEGOCIATA!
Kryeministri i Republikës dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev, do ta anulojë dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e situatës në vend – kanë thënë burime partiake për gazetën “Fokus”. Kjo do ...
Dorëheqja e Zaevit: Pse ky është një kijamet për stabilitetin e rajonit?
KOMENT/ Askush që beson në progres, stabilitet, bashkëpunim rajonal dhe agjendë evropiane nuk duhet t’i gëzohet dorëheqjes së kryeministrit Zoran Zaev dhe humbjes zgjedhore të partisë së tij LSDM...
Zaev, një leksion demokracie me akte, jo me dogma e llogje
Nga Denis Dyrnjaja* Zoran Zaev! Një leksion demokracie me akte, jo me dogma e llogje. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dha dorëheqjen pasi partia e tij LSDM humbi zgjedhjet...
Pas Zaevit, e gjithë Qeveria në Maqedoninë e Veriut drejt dorë heqjes
Dorëheqja e mbrëmshme e kryeministrit Zoran Zaev, në fakt do të thotë dorëheqje e gjithë Qeverisë. Sipas nenit 93 të Kushtetutës së Maqedonisë së Veriut, Zaev tani duhet me shkrim ta njoftojë kr...
Dorëheqja e paprecedent e Zoran Zaev
Mbrëmjen e 31 tetorit VMERO-DPMNE shpalli fillimisht fitoren në zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut. Socialdemokratët e LSDM, nuk komentuan rezultatet, por veç procesin. Ndërsa, kryetari i ...
Atentat ndaj Zoran Zaev, Shërbimet Sekrete të Greqisë ndërhyjnë në kohë
Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës nga Aleksis Tsipras dhe Zoran Zaev, Sh...
Shkup/ Zaev konferencë me Ramën: Mosçelja e negociatave, dështim i politikave të BE për zgjerim
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Shkup nga ku mbajti edhe një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun maqedonas, Zoran Zaev. Gjatë fjalës së tij, kryeministri Zaev shprehu zhgënjimi...
S’ka datë për Konferencën e parë Ndërqeveritare, Rama: Dështim i BE, ne ishim gati! Zaev: Vendimi i pandershëm, sidomos për Shqipërinë, Unioni po humb vlerat
SHKUP- Mos caktimin e një date per konferencen e pare ndërqeveritare, kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një dështim të Bashkimin Europian. Në fjalën e tij në Forumin Ekonomik të mbajtur në Ma...