Etiketa: is_tag

Zelensky vlerëson Ramën për drejtimin e Këshillit të Sigurimit: I treguat botës se si ta trajtojë Rusinë
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky e ka vlerësuar kryeministrin shqiptar Edi Rama, për drejtimin e mbledhjes së Këshillit të Sigurimit në OKB. Zeelensky thotë se Rama i tregoi botës se s...
Pritet të hapeet ambasada sheiptare në Ukraiunë. Rama bisedë telefonike me Zelenskyn.
Në kuadër të 30-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Ukrainë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Zelesnky. Në qendër të bisedimeve ka ...
Mediat në botë: “Zelensky si Chuchill”, pas fjalimit në Kongresin Amerikan
Fjalimi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky në Kongresin Amerikan të mërkurën mbrëma është cilësuar si një fjalim historik dhe shumë i suksesshëm. Shumë media ndërkombëtare e kanë krahusuar ...
Zelensky do të kërkojë takimin urgjent të G7
Presidenti Zelensky ka thënë se G7 do të mbajë një takim urgjent pas sulmeve në të gjithë Ukrainën dhe se ai do të mbajë një fjalim. Duke shkruar në Twitter, ai tha se kishte folur me kancelarin ...
Zelensky takohet me Edi Ramën dhe Dritan Abazoviç
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, dhe atë malazez, Dritan Abazoviç. Lajmin e ka bërë të ditur Zelensky në kanalin e ...
Rama udhëton drejt Kievit, bashkë me dy kryeministra të Ballkanit të Hapur.
Sipas burimeve të Albanian Post pranë Kryeministrisë, vizitës së kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç në Kiev, do t’i bashkohet edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, si ...
Zelensky i drejtohet popullit shqiptar: Mirënjohës për rolin në OKB! Mbështetja juaj, na kujton Nënë Terezën!
Mirënjohje për rolin e Shqipërisë në Kombet e Bashkuara përcolli Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky në mesazhin e tij para ligjvënësve shqiptarë, nëpërmjet një video call. Ai tha se mbështetj...
Zelensky në Parlamentin shqiptar: Shqipëria është vendosur krah lirisë me hapa konkrete!
Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Kievi, presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenksy, të martën e 3 majit u është drejtuar ligjvënësve shqiptarë të mbledhur në seancën e Posa...
Java e zhvillimeve të rëndësishme politike, nga presidenti i ri te Asambleja e PS! Nesër Zelensky video-mesazh në Kuvend.
Nga Ermail Qori/ Java e parë e muajit maj duket se do të nisë me zhvillime të rëndësishme politike, që nga mesazhi që Volodomir Zelenski, presidenti i Ukrainës do të përcjell në parlamentin Shq...
Zelensky, të martën i adresohet Kuvendit të Shqipërisë
Seanca Plenare e të martës së 3 majit do të shohë adresimin e Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për Parlamentin e Shqipërisë, me anë të një videomesazhi. Pas sh...