Etiketa: is_tag

Zelensky hedh poshtë thirrjen e Papa Françeskut që Ukraina të ngrejë ‘flamurin e bardhë’ përballë Rusisë
Volodymyr Zelensky e ka hedhur poshtë thirrjen e Papës që Ukraina të hyjë në bisedimet e paqes me Rusinë si “ndërmjetësim virtual”. Presidenti i Ukrainës nuk iu referua drejtpërdrejt Papa Franç...
Zelensky: Ballkani, bashkë ballë Rusisë. Nëse i jepni mundësinë, do t’ju destabilizojë
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky thotë se Rusia nuk do të ndalojë në agresionin e saj. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë me kryeministrin Edi Rama, pas përfundimit të...
Zelensky në Samitin e Tiranës: ‘Tani po përcaktohet rrugëtimi që do të ndjek Europa për brezat e ardhshëm.!’
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka mbajtur fjalën e tij në samitin që po mbahet në Tiranë. Ai falenderoi kryeministrin Edi Rama dhe Shqipërinë për mbështetjen dhe mikpritjen. “Së pari...
Zelensky në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet. Mbërrin presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
“Prodhim i përbashkët i armëve Shqipëri-Ukrainë”, Zelensky zbardh bisedën me Ramën
Prodhim i përbashkët i armëve mes Shqipërisë dhe Ukrainës është diskutuar gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me presidentin ukrainas Volodomir Zelensky. Përmes një statusi në rrjetet sociale ...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
Zelensky mbërrin në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet pjesëmarrëse
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
Samiti për Ukrainën në Tiranë/ Zelensky në Tiranë i akordon Ramës dekoratën e lartë.
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky i ka dhënë një dekoratë kryeministrit Edi Rama, gjatë vizitës së tij në Tiranë. Zelensky i dorëzoi Ramës Urdhërin e Princit Jaroslav i Urti, për kontri...
Samiti për Ukrainën, Rama pret Zelenskyn në Kryeministri
Kreu i qeverisë, Edi Rama ka pritur në këta minuta te kesaj të hëne, presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky në Kryeministri. Të dy liderët do të zhvillojnë një takim kokë më kokë. Më pas, d...
Samiti për Ukrainën, reagon Rama: Takim solidariteti për angazhimin e mëtejshëm kundër agresionit rus
Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski (Volodymyr Zelensky) mbërriti në Shqipëri mbrëmjen e së martës, në vizitën e tij të parë në vendin tonë, teksa sot do të mbahet Samiti për Ukrainën. Krye...