Etiketa: is_tag

Zelensky takohet me Edi Ramën dhe Dritan Abazoviç
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, dhe atë malazez, Dritan Abazoviç. Lajmin e ka bërë të ditur Zelensky në kanalin e ...
Rama udhëton drejt Kievit, bashkë me dy kryeministra të Ballkanit të Hapur.
Sipas burimeve të Albanian Post pranë Kryeministrisë, vizitës së kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç në Kiev, do t’i bashkohet edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, si ...
Zelensky i drejtohet popullit shqiptar: Mirënjohës për rolin në OKB! Mbështetja juaj, na kujton Nënë Terezën!
Mirënjohje për rolin e Shqipërisë në Kombet e Bashkuara përcolli Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky në mesazhin e tij para ligjvënësve shqiptarë, nëpërmjet një video call. Ai tha se mbështetj...
Zelensky në Parlamentin shqiptar: Shqipëria është vendosur krah lirisë me hapa konkrete!
Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Kievi, presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenksy, të martën e 3 majit u është drejtuar ligjvënësve shqiptarë të mbledhur në seancën e Posa...
Java e zhvillimeve të rëndësishme politike, nga presidenti i ri te Asambleja e PS! Nesër Zelensky video-mesazh në Kuvend.
Nga Ermail Qori/ Java e parë e muajit maj duket se do të nisë me zhvillime të rëndësishme politike, që nga mesazhi që Volodomir Zelenski, presidenti i Ukrainës do të përcjell në parlamentin Shq...
Zelensky, të martën i adresohet Kuvendit të Shqipërisë
Seanca Plenare e të martës së 3 majit do të shohë adresimin e Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për Parlamentin e Shqipërisë, me anë të një videomesazhi. Pas sh...
Zelensky: Dhjetëra mijëra të vrarë në Mariupol
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, tha se dhjetëra mijëra civilë janë vrarë nga rusët gjatë sulmit në Mariupol. “Qyteti është shkatërruar, ka dhjetëra mijëra të vdekur, po...
Masakra në Bucha, Zelensky anulon takimin ballë për ballë me Putinin
  Një takim i Presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky ballë për ballë dhe sy më sy me presidentin rus Vladimir Putin ka pak gjasa të ndodhë. Në deklaratën e tij më të fundit, Zelensky ka ...
Zelensky paralajmëron zyrtarët rusë: ‘Fundi i jetës tuaj do të jetë pas hekurave!’.
Fjalimin e natës së vonë ai e ka kthyer në të përditshëm tashmë, duke iu adresuar jo vetëm kombit të tij por gjithë botës dhe këtë herë, me tone shumë të ashpra, Volodymyr Zelensky k...
Masakra në Bucha, Zelensky viziton qytetin: Ky është gjenocid
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky vizitoi qytetin e Bucha, 37 kilometra larg kryeqytetit. Zelensky shkoi në spitalin e qytetit, ndërsa pa rrugën ku u shkatërruan makinat e blinduara ruse dhe ...