Etiketa: is_tag

Zelensky reagon sapo mbërrin në Tiranë: Rama, mik i palëkundur i Ukrainës!
Pak minuta para takimit me Edi Ramën, presidenti i Ukrainës ka reaguar në Twitter. Ai ka zbardhur axhendën e vizitës në Tiranë teksa thekson se Shqipëria është një nga vendet që ka nënshkruar D...
Presidenti Zelensky mbërrin në Rinas, pritet nga ministri Hasani dhe ambasadori ukrainas
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zbarkuar në aeroportin Nënë Tereza rreth orës 23:00 të mbrëmjes së sotme. Zelensky u prit nga ministri i Jashtëm Igli Hasani dhe ambasadori i Ukrain...
Vizita e Zelenskyt/ Tirana vihet në masa sigurie. Policia e Shtetit: ‘Ja rrugët që do të bllokohen!’
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të vizitojë Shqipërinë për herë të parë, në datat 28-29 shkurt, kur edhe do të mbahet samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor. Lideri ukrainas ...
Bisedë telefonike me Ramën/ Zelensky: E falenderova për qëndrimin e vendosur të Shqipërisë ndaj agresionit rus
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Zelensky u shpreh se falenderoi Ramën për qëndrimin e ve...
Zelensky vlerëson Ramën për drejtimin e Këshillit të Sigurimit: I treguat botës se si ta trajtojë Rusinë
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky e ka vlerësuar kryeministrin shqiptar Edi Rama, për drejtimin e mbledhjes së Këshillit të Sigurimit në OKB. Zeelensky thotë se Rama i tregoi botës se s...
Pritet të hapeet ambasada sheiptare në Ukraiunë. Rama bisedë telefonike me Zelenskyn.
Në kuadër të 30-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Ukrainë, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Zelesnky. Në qendër të bisedimeve ka ...
Mediat në botë: “Zelensky si Chuchill”, pas fjalimit në Kongresin Amerikan
Fjalimi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky në Kongresin Amerikan të mërkurën mbrëma është cilësuar si një fjalim historik dhe shumë i suksesshëm. Shumë media ndërkombëtare e kanë krahusuar ...
Zelensky do të kërkojë takimin urgjent të G7
Presidenti Zelensky ka thënë se G7 do të mbajë një takim urgjent pas sulmeve në të gjithë Ukrainën dhe se ai do të mbajë një fjalim. Duke shkruar në Twitter, ai tha se kishte folur me kancelarin ...
Zelensky takohet me Edi Ramën dhe Dritan Abazoviç
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, dhe atë malazez, Dritan Abazoviç. Lajmin e ka bërë të ditur Zelensky në kanalin e ...
Rama udhëton drejt Kievit, bashkë me dy kryeministra të Ballkanit të Hapur.
Sipas burimeve të Albanian Post pranë Kryeministrisë, vizitës së kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç në Kiev, do t’i bashkohet edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, si ...