Etiketa: is_tag

Zelenskyy i bën thirrje Bidenit që të jetë “udhëheqësi i paqes”
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy, në një apel personal drejtuar Presidentit Biden, tha: “Ju jeni udhëheqësi i kombit tuaj të madh, ju uroj të jeni udhëheqësi i botës. "Të jesh lider i botë...
Zelenskyy do t’i drejtohet sot Kongresit Amerikan në një moment kritik të luftës Rusi-Ukrainë
- Zelenskyy do të shfaqet në video nga Kievi teksa po gjuhet nga diversantët rusë- Kongresi Amerikan do të dëgjojë sot, e mërkurë, një fjalim nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy në lidhje...
Zelenskyy minimizon kërcënimet më ekstreme të Putinit si “bllof”: “Asgjë tjetër nuk po funksionon për të”
Në një intervistë këtë javë me një gazetë gjermane, presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy minimizoi kërcënimet më ekstreme nga presidenti rus Vladimir Putin, duke i quajtur ato "një bllof". Putin...
Zelenksy do të takohet me president rus Vladimir Putin, zëdhënësi i Kremlinit zbardh detajet
Pritet që së shpejti të kemi një takim të mundshëm mes kreut të Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe kreut të Rusisë Vladimir Putin mund të ndodh së shpejti. Sipas zëdhënësit të Kremlinit, Dimitri ...
Zelensky mbi rrezikun e Rusisë: ‘Do të shpërthejë një luftë botërore!’
Zelensky: Do të 'shpërthejë' një luftë botërore "Kjo luftë nuk do të përfundojë kështu. Do të sjell një luftë botërore", kjo ka qenë deklarata e fortë e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky...
Zelensky: Ushtria ruse nuk arriti pikësynimet, veçse vrau 10 mijë ushtarë
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky deklaroi se ushtria ruse nuk arriti linjat e planifikuara në Ukrainë, por arriti në gati 10 mijë ushtarë të vrarë. Kreu i shtetit e tha këtë gjatë n...
Së shpejti do t’u themi njerëzve tanë “kthehuni!”, deklaron Zelensky
Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky është i sigurt se së shpejti Ukraina do të jetë në gjendje t’u thotë qytetarëve të saj: “Kthehuni!”, sepse nuk ka më kërcënim.  “Jam i sigur...
Lufta kundër Rusisë/ Zelensky: 16 mijë vullnetarë të huaj të gatshëm për të luftuar për Kievin
Gjashtëmbëdhjetë mijë vullnetarët e parë të huaj janë gati të luftojnë në Ukrainë, së bashku me trupat e Kievit kundër atyre ruse që kanë pushtuar vendin. Kështu deklaroi presidenti ukrainas Volodym...
Zelensky: Linjat e mbrojtjes qëndrojnë përballë sulmit rus, nuk kemi ç’humbim veç lirisë
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenksy ka deklaruar se linjat mbrojtëse të Ukrainës po qëndrojnë kundër sulmit rus dhe nuk ka pasur ndalim nga bombardimet e Moskës ndaj Ukrainës që nga mesna...
Fjalimi i fuqishëm i Zelenskyy përlot përkthyesen e gjermanishtes.
-Gjatë fjalëve të tij të fundit, unë shpërtheva në lot”, tha ajo në internet- Një përkthyese gjermane përgjegjëse për përkthimin e fjalimit të presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy në TV liv...