Etiketa: zgjedhje

Alain Juppe nuk pranon të garojë në vend të Fillon për presidencialet e Francës.
(FOTO: Francois Fillon dhe Alain Juppe)/ Alain Juppe, kandidati më i mirë që u zgjodh për të zëvendësuar kandidatin Francois Fillon që ndodhet nën kritika të ashpra, tha se nuk do të garojë, pa...
Le Pen zgjeron kryesimin ne Presidencialet e Francës- sipas sondazheve
Marinë Le Pen, lidere e Frontit Nacional ka shtrirë kryesimin e saj në polle për zgjedhjet Presidenciale të Francës, dhe tani ndodhet në pozicion të sigurt për të fituar raundin e parë të zgjedhje...
ATË DITË KËTA NUK DO TË JENË KËTA!
  Frrok Çupi/ Sigurisht, këta nuk do të jenë “derra”, siç i transformoi njerëzit Circja në udhëtimin e Odiseut në Greqinë e Lashtë. Por këta nuk do të jenë këta që janë sot, në 18 Qershor- ...
Nikola Gruevski ngarkohet me formimin qeverisë së re në Maqedoni.
(FOTO: Nikola Gruevski)/ Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov i ka kërkuar Nikola Gruevskit të formojë qeverinë e re. 46 –vjeçari e ka drejtuar Maqedoninë prej afro 1 dekade. Ai do të ketë 20...
Maqedonia në udhëkryq – zgjedhje pa fitues!
/Veritas.com.al/ Nuk ka fitues të pastër as nga e djathta në pushtet, as nga opozita. Zgjedhjet e të dielës e zhysin Maqedoninë në krizën politike të radhës. Pesha e shqiptarëve- e vetmja që mu...
Zgjedhjet në Maqedoni i fitoi Gruevski. Shqiptarët humbën 11 deputetë, por kanë në dorë fatin e Qeverisë
  Shqiptarët e Maqedonisë kanë çelësin e Qeverisë së re të Shkupit. Pavarësisht se rezultatet e tyre krijuan pakënaqësi, pasi një pjesë e votave i shkuan partisë maqedonase të Zoran Zaevit...
Në Shkup: Zhduket një parti e vjetër, lind një e re. Shqiptarët po gëzohen për atë që janë, jo për atë që fituan.
  /Nga Veritas.com.al/  Zgjedhjet parlamentare të jashtëzakonshme në Maqedoni mbaruan. Ndryshimi më i madh mes tyre dhe nesh është se, ndërsa votimet mbaruan nga 0ra 19 e djeshme, rreth mesnatës...
Nuk është e ulët, deri tani, pjesëmarrja në votime në Maqedoni
  Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në konferencën e dytë për shtyp njoftoi se dalja e votuesve në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni, deri në orën 13:00, në mbarë territor...
Nesër Maqedonia- në heshtje zgjedhore; sot mbaron e gjitha.
  Nesër nuk mund të flitet si në fushatë elektorale as në media, as në mitingje, as në zyrat e shtetit. Ka heshtje zgjedhore. Partitë dhe koalicionet që marrin pjesë në zgjedhjet e para...
Manuel Valls- kandidat për president, jep dorëheqjen të martën nga posti i kryeministrit
(FOTO: Manuel Valls, kandidat pë presidnet në Francë) Manuel Valls nisi zyrtarisht të hënën garën për në Élysée. "Kandidatura ime është ajo e pajtimit", ka deklaruar ai. Në një prononcim të ...
Faqja 10 prej 13« E para...89101112...E fundit »