“Top Channel” ka siguruar pamje nga vendi ku ndodhi një përleshje mes tifozëve holandezë dhe një shqiptari, ku ky i fundit u dëmtua rëndë.

Siç shihet në foto, 45-vjeçari me inicialet A. G. është i shtrirë në tokë dhe i gjakosur pas konfliktit.

Në lidhje me këtë ngjarje janë shoqëruar në polici 8 shtetas holandezë.