Etiketa: is_tag

Armët e reja të Trump: Pesë të rinj nga ish-stafi i Shtëpisë së Bardhë po ngrenë zyrën e tij në Mar-a-Lago
 Rob Crilly, Korrespondent i White House   Pesë të rinj nga stafi kanë ndjekur ish-Presidentin Donald Trump nga Shtëpia e Bardhë në Florida për të ngritur zyrën e tij personale dhe për...
Trump transferon banesën e tij të përhershme nga New York në Florida
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka njoftuar se do ta bëjë Floridën shtëpi të përhershme në vend të  ‘Trump Tower’ në New York. Ai tha se ka qenë i trajtuar keq nga liderët poli...
Boeing 737 rrëshqet nga pista për në lumë, në Florida, teksa po ulej përmes stuhisë.
Një avion pasagjerësh ka rrëshqitur gjatë uljes në shtetin Florida në Shtetet e Bashkuara, duke dalë nga pista dhe ka përfunduar në lumë. Ulja e avionit është bërë në një mot me shkrepëtima dhe sh...
Florida, kapet pitoni rekord femër: peshon 63 kg, është 5 metra e gjatë
Photo by National Park Service Ekipi i hulumtuesve ka përdorur "meshkuj roje" përshtatur me totalizator për të gjetur pitonin femër Nga: Francesca Bernasconi / Ajo është mbi 5 metra e gja...
FLORIDA NË ÇMENDURI RINUMËRIMI
Një rinumërim me dorë i kërkuar ligjërisht në betejën e Floridas mbi një vend të senatit amerikan është duke u zhvilluar pasi një shqyrtim fillestar i fletëve me makinë tregoi Governatorin republi...
KAOS POST- ZGJEDHJE NË FLORIDA
  Duke akuzuar demokratët për kryerjen e një përpjekjeje të koordinuar për të "vjedhur" zgjedhjet në një fushatë ndoshta "mashtrimesh të shfrenuara", kandidati republikan i Senatit amerikan Rick Sc...
Trump i quan pasojat e uraganit në Florida ‘shumë të vështira’
Nga: Steve Holland, Reuters/ LYNN HAVEN, Florida(Reuters) - Presidenti i SHBA, Donald Trump mbikqyri dëmet nga Uragani Michael dhe u takua me të mbijetuarit të hënën, duke thënë se ushqimi dhe ...
KALIMI SHKATËRRIMTAR I URAGANIT MICHAEL
Pamjet e reja të fituara nga droni tregojnë dëme të mëdha të uraganit Michael në Mexico Beach, Fla., pasi stuhia e fuqishme zbarkoi të mërkurën ... Mbeturina dhe rrugë te mbuluara me rërë, ndërtes...
‘Kaloi’: Mexico Beach, Florida u la në shkatërrim nga Uragani Michael
Nga:  Dylan Stableford , CNN/ Brooke Baldwin e CNN u përpoq të gjejë fjalët për të përshkruar shkatërrimin e mbetur nga Uragani Michael, ndërsa ajo fluturoi në një helikopter mbi Mexico Beach,F...
Uragani Michael, kategori 4, ‘ekstremisht i rrezikshëm’, pak orë para se të godasë mbi Florida.
Nga: CNN/ Uragani tmerrësisht i fuqishëm i Kategorisë 4, Michael, duket se do të jetë uragani më i fortë në historinë e uraganëve, që do të godasë Florida Panhandle ditën e Mërkurë, që do te ka...