Stamboll (AFP) – Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha të hënën se Turqia do të “pastrojë terroristët” në Siri pas njoftimit të SHBA se nuk do të kundërshtonte një operacion turk kundër militantëve Kurde.

“Ne jemi të vendosur të sigurojme ekzistencën dhe sigurinë e vendit tonë duke pastruar terroristët nga ky rajon,” shkroi Cavusoglu në Twitter.

Veritas.com.al/