(FOTO: Pamje nga vendi i ngjajres para 12 minutasve)/

Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një klinikë mjekësore në afërsi të stacionit hekurudhor në Marburg, njoftohet nga prokuroria gjermane- raportoi gazeta Telegraph.

Siç transmetojnë mediat gjermane, Policia ka bllokuar hapësirën rreth stacionit hekurudhor në këtë qytet.

Motivi i sulmit dhe identiteti i autorit ende nuk dihen.

Hetimet për këtë rast kanë nisur menjëherë. (Continued)

/Veritas.com.al/