Një grua e cila ka akuzuar financierin Jeffrey Epstein për abuzime seksuale dhe ka pretenduar se është detyruar me forcë për të bërë seks me Prins Andrew që në moshën 17 vjeç, i ka kërkuar mbretërisë së Mbretërisë së Bashkuar që ‘të thotë të vërtetën e sinqertë’.

Duke folur pas një dëgjese mbi viktimat e supozuara pas vdekjes së Epstein, Virginia Giuffre iu tha reporterëve se princi “e di çfarë ka bërë”.

Duke i Nju Jorkut i ka mohuar akuzat.

Epstein vrau veten në qelinë e tij këtë muaj teksa po priste gjykimin mbi akuzën e trafikimit seksual dhe spiunazh.

Manjati 66 vjeçar- ka përmendur si miq presidentin Donald Trump, ish presidentin Bill Clinton dhe Prince Andrew- u gjet i vdekur në 10 Gusht.

Veritas.com.al/