Arbjola Halimi e PD shkruan letër të hapur, ‘jo si kuje për mua’.
Leter e hapur, Drejtuar: Presidentit te Republikes, Z. Ilir Meta (ne cilesine e institucionit qe dekreton titullarin ne fjale) Ambasadorit Am...
Puna e gazetarëve është e prirë drejt shkatërrimit të së vërtetës“.
Fjalë të Kryeredaktorit të “The New York Times” John Swinton, kryeredaktori i gazetës më të madhe dhe prestigjoze të botës, “The New York Times”, k...
SHTETI SHQIPTAR PËR TË KEQEN E SHQIPTARËVE.
Nga: Ndoc Bushgjoka/ Mu kujtua se diku Noli citon At Panon e Gjirokastrës, qe thoshte se " Shqipëria u be qe te pëlcasin shqiptarët. ". Dhe ...
Në PD nuk është problem vetëm Kryetari
Nga: Sabah Jemishta/ Dikush nga rezultati i keq i PD-së në zgjedhje, dikush nga pamundësia për të duruar Edvinin, dikush nga dashuria për Edvinin, ...
Emergjencat Civile si Nostradamus: “Kemi frikë tërmetet pas të nxehtit”.
Alarmë është ngritur nga kreu i Emergjencave Civile të republikës, Shemsi Prençi, i cili tha në një konferencë për shtyp se vendi rrezikon tërmete...
E KAM NJË PARANDJENJË… SE ‘NUK KEMI PARË GJË AKOMA’ *
Nga: Astrit Patozi/Fb E kam një parandjenjë që do ketë shumë befasi në qeverinë e re të Edi Ramës. Mund të shikoni në shtator burra e gra, për ...
Kissinger thotë se fundi i Shtetit Islamik mund të na çojë në perandorinë radikale Iraniane
Në qoftë se shkatërrohet Shteti Islamik, atëherë situata në Lindjen e Mesme mund të përfundojë në një të keqe më të madhe për Lindjen e Mesme dhe ...
Neuroza e gjuhës
  Nga Anila Rezhda, shkrimtare/ Nevroglosologjia, Neuroza e gjuhës, Nervozizmi gjuhësor... Te gjithë flasim por nuk dine se gjuha eshte nje...
Marrëzi të flasësh për kombësinë e Skënderbeut.
Nga: ARTAN LAME/ Së pari, të bësh debat nëse Skënderbeu ishte shqiptar apo jo, apo serb, apo kushedi se çfarë tjetër, është si të pyesësh nëse ...
DUA QË SOT BASHA TË MOS…
Nga: Dritan Shano/ Dua që Lulzim Basha të mos rikonfirmohet sot si Kryetar i PD-së! Rikonfirmimi i tij, më së shumti do ishte një akt servil...
Faqja 12 prej 18« E para...1011121314...E fundit »