Rama përgjigjet: ‘E dashur Ema…, ja si është puna me shtëpinë pranë shkollës ‘Petro Nini’.
Edi Rama, kryeministër/ “E dashur Ema nuk e di çfarë di lidhur me ngjarjen e djeshme në pragun e banesës përveç videove dhe fotove të ofruara n...
Partia Socialiste mbledh 25 partitë aleate: ‘Opozita po tenton destabilizimin e vendit!’
PS ka mbledhur partitë aleate me të cilat ka ndarë shqetësimin se veprimet e partive opozitare po rrezikojnë destabilizimin e vendit dhe kthimin e...
Filozofi francez: Hebrenjtë viktimat e para të emigracionit Islamik
  Filozofi francez hebre Alain Finkielkraut ka pohuar se lëvizja populiste në Evropë ka qenë kryesisht një reagim ndaj ndryshimeve demogra...
Maxhoranca i largohet ‘kamikazllëkut’. Gramoz Ruçi mbyll dyert e seancave parlamentare derisa të harrojnë ata. Fjalimi i tij sot
Ndërsa opozita ka njoftuar protestën e radhës për nesër në 10:00 para Parlamentit, kryeparlamentari Gramoz Ruci, njoftoi në një konferencë për med...
Lefter Koka, deputet i LSI: ‘Nuk e djeg mandatin, po na përdor Saliu! E quaj të turpshme!’
Lefeter Koka, deputet dhe ish ministër i zgjedhur nga LSI, ka deklaruar sot se ‘nuk do ta djegë mandatin’ e tij si deputet. Partia e tij, Lëviz...
Soros: “Evropa është somnambul në heshtje, do të shkojë në rrugën e Bashkimit Sovjetik”
  Financieri multi-miliarder dhe financuesi progresist George Soros ka lëshuar alarmin mbi Bashkimin Evropian dhe ka perceptuar dobesite q...
INTERVISTA: ORIANA FALACI DHE ISLAMI.
  Pjesa nga intervista dhënë nga Oriana Fallaci per Atin Andrzej Majewski, kryeredaktor i televizionit publik polak (Telewizja Polska). ...
Vendos PD: ‘Rama jashtë, ne në qeveri kalimtare…’.
Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që u mblodh sot për të përcaktuar aksionin opozitar por edhe për të zgjedhur drejtuesit e rinj ka vendosur...
Gallup: Socializmi po bëhet normal mes demokratëve
  Socializmi po bëhet gjithnjë e më normal në mesin e amerikanëve që identifikohen si Demokratë, sipas një sondazhi të fundit, ndërsa mira...
Deputeti i Vlorës: ‘Gjiknuri zgjodhi të jetë idiot për të fshehur se është hajdut’.
Deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, mbi tenderin për unazën e madhe. “Damian G...
Faqja 4 prej 16« E para...23456...10...E fundit »