ESSE: Këta frikësojnë popullin me fantazmën e protokollit të Korfuzit të Jorgo Zografit…
Nga: Dr. Prof. Sali Berisha/ “Edvin Kristaq Rama dhe Ditzi (Ditmir- red) Bushati, për të mbuluar tradhtinë e tyre, përdorin si gogol protokollin të...
Shkëmbimi i kufijve nuk bëhet pa tragjedi/ Ish ministri i Jashtëm…
Ish-Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, ka thënë se ndryshimi i kufijve s’mund të bëhet pa tragjedi dhe humbje të jetëve të n...
Trump vë Amerikën dhe popullin e saj të parën. Kjo është arsyeja pse njerëzit e duan!
-Henry Kissinger, Ish-Sekretari i Shtetit Henry Kissinger na ofron një kuptim të ri të politikës së jashtme të Presidentit Donald Trump dhe parash...
Marrëveshja e detit/ Kërkoj publikisht si ish- President i Republikës- Nishani
Nga Bujar Nishani/ Fb Të dashur miq ! Media greke njofton sot se Marrëveshja e Detit midis Shqipërisë dhe Greqisë është arritur midis dy qev...
Denoncoj cenimin e integritetit territorial!
Nga: Kreshnik Spahiu/ “I dhurohen 12.000 milje det Greqisë. Arrestoni politikanët që sapo cenuan integritetin territorial dhe vendimin e Gjykat...
PËRSE LULZIM BASHA NUK MË PENGON DOT TË PROTESTOJ?
Nga: Astrit Patozi/Fb Unë nuk kam asnjë arsye mbi tokë që të ndjek Lulzim Bashën, por kam një mijë arsye për të qenë gjithmonë atje ku më takon...
Ngacmimi sexual?… Ktheni femrat në shtëpi…
Nga: Anila Rezhda, shkrimtare/ Nuk ka shtyp ne botë qe te mos merret tashme me dëshmitë e femrave qe janë ngacmuar ose përdhunuar dikur. Ësh...
Vrasja e Ivanoviqit, Dështim Për Gjithë Kosovën
-Është e rëndësishme ta kuptojmë vdekjen e tij si një ngjarje, sesa ta përdorim vdekjen e tij për të zbatuar kuptime që tashmë i kemi. -Kjo nuk...
Pse dështoi liberal- demokracia? Tradhtoi premtimet..
Liberalizmi pretendon të jetë neutral, por në të vërtetë është antikulturë. Ai i shkëput njerëzit nga natyra, komuniteti, tradita dhe vendi. I shk...
Pse po ndërtohen kaq shumë tunele?
Nga: Anila Rezhda/ Mes këtij bombardim informimi qe po i behet njerëzimit, duket sikur ata tashmë dine gjithçka. Në të vërtetë, po të vësh lajm...
Faqja 4 prej 11« E para...23456...10...E fundit »