Tillerson u largua nga Trump sepse bllokoi pushtimin e Katarit.
Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe planifikuan pushtimin ushtarak të Katarit, por u ndaluan nga ish Sekretari i Shtetit te SHBA Rex Til...
Diplomaci penale
Nga:  Carloalberto Rossi/ Prej tre vjetësh jemi mësuar të dëgjojmë dy ambasadorët e klasit të parë, Donald Lu dhe Romana Vlahutin, në rolin e marrë...
“Sot vetëm budallenjtë mund të jenë të lumtur “
 Nga: Vittorio Andreoli/ Psikiatri i njohur Vittorino Andreoli: “Destruktiviteti, frustrimi dhe pasiguria janë karakteristikat e kohës tonë. Jemi s...
‘46 minuta tek Monika’
Nga: Agim Xhafka / Monika Kryemadhin e kam njohur qysh 26 vjet përpara. Atëherë kur ajo çupkë e vogël vinte tek selia e PS-së e atje na u njoh ...
Imuniteti i Ramës mbron Tahirin – heshtja e Tahirit mbron Ramën.
Nga: Nard Ndoka/ - Imuniteti politik; mburojë nga sulmet politike apo nga drejtësia?! - Imuniteti i Ramës mbron Tahirin, heshtja e Tahirit mbron...
Kryetari nuk hiqet me statut! Bashkohuni të gjithë të rrëzojmë Ramën!
Nga: Nard Ndoka, kryetar i PDK/ Debatet në partinë më të madhe opozitare, janë sponsorizuar këto ditë në mediat proqeveritare, sa të krijohet i...
Dje ka qënë e premte e zezë për PD.
Nga: Jozefina Topalli/ Keshilli Kombetar i PD u mblodh ne fund te mandatit te tij per here te pare (pas atij zgjedhor). Per here te pare ne ...
A ekziston Zoti!!?, sipas Hetem Ramadanit…
Medituesi dhe studiuesi i fizikës kuantike e mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, ka shpjeguar besimin e tij dhe ekzistencën e Zotit në emisioni...
Krichbaum i Gjermanisë: Nuk i miratojmë negociatat ‘në tym’; duam të dimë çfarë është bërë!
  Nga Deutsche Welle/ Ndërsa Komisioni i BE-së paraqiti të martën  progress- raportin për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku rekomandont...
Për të gjithë dashnorët e statutit…
  Nga: Astrit Patozi/ Është ndoshta hera e parë në histori, që nga krijimi i partive të para në botë, kur një forcë politike thërret Kongre...
Faqja 7 prej 17« E para...56789...E fundit »